PARTNER PORTALU
  • BGK

COP24 w Katowicach: Władze miasta już po rozmowach z MŚ

  • wnp.pl    10 marca 2017 - 14:36
COP24 w Katowicach: Władze miasta już po rozmowach z MŚ
Śląsk ma kilka atutów, które mogłyby zachęcić do powierzenia mu miana organizatora COP24 w 2018 r. (fot. PTWP)

Delegacja Ministerstwa Środowiska spotkała się z zastępcą prezydenta Katowic Mariuszem Skibą oraz przedstawicielami Urzędu Miasta Katowice. Tematem rozmów była potencjalna współpraca przy organizacji 24. sesji Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (COP24).
Katowice zaprezentowały się jako miasto kreatywne (wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO), o dużym potencjale ludzkim oraz z sukcesami w organizowaniu wydarzeń masowych o znaczeniu krajowym i międzynarodowym.

- Region Katowicki przeszedł przez ostanie lata transformację porównywalną z Zagłębiem Ruhry, co przekłada się na zmiany jakości powietrza i ochrony środowiska. Ponadto, Katowice to trzecie najbardziej zielone miasto w Polsce – aż 40 proc. Katowic to lasy - powiedział Mariusz Skiba.

Władze miasta zadeklarowały możliwość przyjęcia 18 tys. uczestników COP24 oraz możliwość połączeń lotniczych.

Prezydent Katowic Marcin Krupa 2 grudnia 2016 r. złożył oficjalny wniosek aplikacyjny, aby szczyt klimatyczny ONZ, tzw. COP24, w 2018 r. odbył się w Katowicach.

Niedawno minister środowiska Jan Szyszko przyznał, że niewątpliwie Śląsk ma kilka atutów, które mogłyby zachęcić do powierzenia mu miana organizatora COP24 w 2018 r.

- Katowice są interesujące, bo tam jest węgiel, tam są górnicy, tam możemy pokazać nowe technologie - wydobycia i spalania węgla. Wydaje mi się, że byłoby to pouczające dla całego świata - zobaczyć to, co się w Polsce dzieje, jaka jest nasza specyfika. Jestem pragmatykiem i uważam, że gdyby sekretariat konwencji klimatycznej wybrał Śląsk, nie byłoby źle - mówił minister Szyszko.

Więcej tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.