Czarzasty: SLD szykuje się do wyborów samorządowych

• SLD będzie się szykować do wyborów samorządowych i parlamentarnych.
• Sojusz jest otwarty na integrację lewicy i nie wyklucza, że w następnych wyborach do Sejmu pojawi się w ramach wspólnego komitetu z innymi ugrupowaniami lewicy - powiedział Włodzimierz Czarzasty.
Czarzasty: SLD szykuje się do wyborów samorządowych
Partia przygotowuje się wpierw do wyborów samorządowych, a potem parlamentarnych - mówi Włodzimierz Czarzasty (fot.facebook.com)

Czarzasty przyjechał do Szczecina w ramach - jak mówił - zaplanowanych do końca lutego wizyt we wszystkich regionach kraju. Zapowiedział, że do końca miesiąca chce uporządkować wszystkie sprawy w SLD" i ustalić plan działań na najbliższą przyszłość.

Przypomniał, że Sojusz liczy 23 tys. płacących składki członków. "Nie ma takiej możliwości w przypadku tak dużej partii (...), by ktokolwiek gasił światło" - zaznaczył. Dodał, że partia przygotowuje się wpierw do najbliższych wyborów samorządowych, a potem parlamentarnych.

Szef Sojuszu przypominając, że powstanie przed kilkoma dniami Inicjatywy Polska, nowego lewicowego ogólnopolskiego stowarzyszenia, która - jego zdaniem - jednocześnie zakończyła funkcjonowanie na polskiej scenie politycznej Twojego Ruchu i Zjednoczonej Lewicy, nie oznacza jeszcze, że dojdzie do zjednoczenia lewej strony politycznej.

Pewnie to nie ostatnia struktura, która powstanie przed wyborami parlamentarnymi - dodał. Podkreślił jednak, że Sojusz jest otwarty na integracje lewicy.

Lider SLD zapowiedział, że jego ugrupowanie, które znalazło się poza parlamentem będzie realizować inicjatywy ogólnopolskie przez swe struktury samorządowe. Mamy struktury w 300 powiatach i drugą, po Platformie, liczbę prezydentów miast - powiedział.

Dzięki strukturom samorządowym partia zamierza wprowadzać programy in vitro, poszerzyć uprawnienia w Karcie Seniora oraz realizować swój autorski program mieszkaniowy "500 zł brutto na mieszkanie dla młodego pokolenia".

Pieniądze te - według pomysłu SLD - miałyby trafiać co miesiąc do młodych na spłatę kredytów mieszkaniowych czy wynajęcie mieszkania. Partia zamierza szczegóły tych programów zaprezentować w kwietniu na konwencji samorządowej samorządowców SLD z całego kraju.

Czarzasty zapowiedział też, że chce zamknąć w partii dyskusje na temat spraw finansowych, w tym niejasności związanych ze sprzedażą siedziby SLD na ul. Rozbrat w Warszawie.

W sposób transparentny i uczciwy ta sprawa powinna być wyjaśniona do końca - podkreślił.

W 2011 r., gdy jego szefem był Grzegorz Napieralski, Sojusz sprzedał swą siedzibę za 35 mln zł. Niektórzy działacze dopytywali potem, co się stało z pieniędzmi z tej transakcji.(

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

NAPIĘCIE!
Czarzasty lepiej nie łącz, bo spięcie nastąpi
i w czasie ciemności towarzystwo się rozleci.
Byliście u władzy i emerytów żeście zgnębili
i wcześniej z AWS-m Naród Polski podzielili.
Oddanych emerytów bardzo wielu już ubyło,
a Ci, co jeszcze żyją,
... to się od Was odwróciło
i znowu na tych liczycie, których się oszukało,
no i sytuacja taka, że zmalało zaufanie rodaka.
Morał: zaś gdzie było wysokie poparcie SLD-e,
to dzisiaj te środowiska- znajdują się na dnie!
rozwiń

Chełmianin N, 2016-02-26 14:36:00 odpowiedz

W sposób transparentny i uczciwy cała ta ekipa= Czarzasty,Wenderlich,Kwiatkowski i in. powinna się rozliczyć z czasów około roku 1990,kiedy rządzili m.in. telewizją. Buta,arogancja w działalności,decyzjach i swoich antyobywatelskich wypowiedziach nadal żywe w naszej pamięci. Są chyba zasoby archiwal...ne,telewizyjne,radiowe,które warto przypomniec młodemu pokoleniu. rozwiń

Podatnik, 2016-02-26 14:26:39 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE