PARTNER PORTALU
  • BGK

Czarzasty: SLD szykuje się do wyborów samorządowych

  • pt/pap    26 lutego 2016 - 09:24
Czarzasty: SLD szykuje się do wyborów samorządowych
Partia przygotowuje się wpierw do wyborów samorządowych, a potem parlamentarnych - mówi Włodzimierz Czarzasty (fot.facebook.com)

• SLD będzie się szykować do wyborów samorządowych i parlamentarnych.
• Sojusz jest otwarty na integrację lewicy i nie wyklucza, że w następnych wyborach do Sejmu pojawi się w ramach wspólnego komitetu z innymi ugrupowaniami lewicy - powiedział Włodzimierz Czarzasty.
Czarzasty przyjechał do Szczecina w ramach - jak mówił - zaplanowanych do końca lutego wizyt we wszystkich regionach kraju. Zapowiedział, że do końca miesiąca chce uporządkować wszystkie sprawy w SLD" i ustalić plan działań na najbliższą przyszłość.

Przypomniał, że Sojusz liczy 23 tys. płacących składki członków. "Nie ma takiej możliwości w przypadku tak dużej partii (...), by ktokolwiek gasił światło" - zaznaczył. Dodał, że partia przygotowuje się wpierw do najbliższych wyborów samorządowych, a potem parlamentarnych.

Szef Sojuszu przypominając, że powstanie przed kilkoma dniami Inicjatywy Polska, nowego lewicowego ogólnopolskiego stowarzyszenia, która - jego zdaniem - jednocześnie zakończyła funkcjonowanie na polskiej scenie politycznej Twojego Ruchu i Zjednoczonej Lewicy, nie oznacza jeszcze, że dojdzie do zjednoczenia lewej strony politycznej.

Pewnie to nie ostatnia struktura, która powstanie przed wyborami parlamentarnymi - dodał. Podkreślił jednak, że Sojusz jest otwarty na integracje lewicy.

Lider SLD zapowiedział, że jego ugrupowanie, które znalazło się poza parlamentem będzie realizować inicjatywy ogólnopolskie przez swe struktury samorządowe. Mamy struktury w 300 powiatach i drugą, po Platformie, liczbę prezydentów miast - powiedział.

Dzięki strukturom samorządowym partia zamierza wprowadzać programy in vitro, poszerzyć uprawnienia w Karcie Seniora oraz realizować swój autorski program mieszkaniowy "500 zł brutto na mieszkanie dla młodego pokolenia".

Pieniądze te - według pomysłu SLD - miałyby trafiać co miesiąc do młodych na spłatę kredytów mieszkaniowych czy wynajęcie mieszkania. Partia zamierza szczegóły tych programów zaprezentować w kwietniu na konwencji samorządowej samorządowców SLD z całego kraju.

Czarzasty zapowiedział też, że chce zamknąć w partii dyskusje na temat spraw finansowych, w tym niejasności związanych ze sprzedażą siedziby SLD na ul. Rozbrat w Warszawie.

W sposób transparentny i uczciwy ta sprawa powinna być wyjaśniona do końca - podkreślił.

W 2011 r., gdy jego szefem był Grzegorz Napieralski, Sojusz sprzedał swą siedzibę za 35 mln zł. Niektórzy działacze dopytywali potem, co się stało z pieniędzmi z tej transakcji.(

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • Chełmianin N, 2016-02-26 14:36:00

    NAPIĘCIE! Czarzasty lepiej nie łącz, bo spięcie nastąpi i w czasie ciemności towarzystwo się rozleci. Byliście u władzy i emerytów żeście zgnębili i wcześniej z AWS-m Naród Polski podzielili. Oddanych emerytów bardzo wielu już ubyło, a Ci, co jeszcze żyją, to się od Was odwróciło i znowu na... tych liczycie, których się oszukało, no i sytuacja taka, że zmalało zaufanie rodaka. Morał: zaś gdzie było wysokie poparcie SLD-e, to dzisiaj te środowiska- znajdują się na dnie!  rozwiń
  • Podatnik, 2016-02-26 14:26:39

    W sposób transparentny i uczciwy cała ta ekipa= Czarzasty,Wenderlich,Kwiatkowski i in. powinna się rozliczyć z czasów około roku 1990,kiedy rządzili m.in. telewizją. Buta,arogancja w działalności,decyzjach i swoich antyobywatelskich wypowiedziach nadal żywe w naszej pamięci. Są chyba zasoby archiwal...ne,telewizyjne,radiowe,które warto przypomniec młodemu pokoleniu.  rozwiń