PARTNER PORTALU
  • BGK

System Źródło: Urzędy Stanu Cywilnego wyliczą problemy

  • pt    12 stycznia 2016 - 12:58
System Źródło: Urzędy Stanu Cywilnego wyliczą problemy
Urząd stanu cywilnego w Pruszkowie (fot.wikipedia.org/Krzysztof Dudzik/ToSter)

• Chcą zapytać gminy czy Urzędy Stanu Cywilnego wymagają naprawy.
• Ankieta trafi do tysiąca gmin.
• Potrzebna współpraca ze stroną rządową.
Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski, działając w ramach Ogólnopolskiego Porozumienia Organizacji Samorządowych, zorganizowało spotkanie, którego głównym tematem było przygotowanie badania, mającego na celu zdiagnozowanie stanu funkcjonowania USC.

Diagnoza ma dotyczyć zarówno spraw organizacyjnych (nowe przepisy prawne i systemy informatyczne) jak i finansowych (kontrowersyjna wysokość i sposób ustalania dotacji na zadanie celowe).

Głównym problemem, z jakim borykają się w ostatnim okresie USC są kłopoty z wdrożeniem elektronicznego systemu rejestracji. System Źródło, mimo upływu czasu ciągle nie działa tak jak oczekiwaliby urzędnicy, co powoduje dezorganizację pracy.

Uczestnicy ustalili, że przeprowadzą badania ankietowe wśród przedstawicieli wszystkich USC w swoich województwach i na podstawie otrzymanych informacji przygotują odpowiednie wnioski.

Do współpracy zaproszona zostanie również strona rządowa, zdaniem samorządowców z OPOS tylko w taki sposób możliwe jest osiągniecie kompromisu i pożądanych zmian. Kształt ankiet zostanie ustalony w najbliższych tygodniach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.