PARTNER PORTALU
  • BGK

Dach Stadionu Narodowego nie lubi zimy

  • Przegląd prasy/PAP/Dziennik Gazeta Prawna    15 stycznia 2013 - 06:51
Dach Stadionu Narodowego nie lubi zimy

Najbliższe wielkie wydarzenie na Stadionie Narodowym zaplanowane jest dopiero na drugą połowę marca. Nie można liczyć, że wcześniej wydarzy się coś jeszcze.
Zimowa aura nie sprzyja organizowaniu dużych imprez na Stadionie Narodowym. Wszystko dlatego, że zarządca stadionu (PL.2012+, wcześniej Narodowe Centrum Sportu) podjął decyzję o nierozkładaniu dachu na okres zimowy - informuje „Dziennik Gazeta Prawna".

Jeśli tylko pojawi się organizator, który będzie chciał zorganizować imprezę zimą i uznamy takie przedsięwzięcie za efektywne z ekonomicznego punktu widzenia, to taka impreza na pewno się odbędzie" - zapewnia PL.2012+.

Takie stawianie sprawy w tym momencie to już jednak tylko gdybanie.

"Dachem można operować tylko wtedy, gdy temperatura jest trwale powyżej 5-8 stopni, co wynika z właściwości fizycznej materiału" - mówi Mariusz Rutz, współarchitekt Stadionu Narodowego.

Najwyraźniej zarządcy obiektu postawili na wynajem lóż i powierzchni konferencyjnych pod pojedyncze wydarzenia. Ale i tu nie jest najlepiej. Wynajęta jest tylko jedna z 65 lóż. Nowy operator nie ma jeszcze statystyk, co do liczby zorganizowanych imprez w ciągu kilku ostatnich miesięcy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.