PARTNER PORTALU
  • BGK

Dekomunizacja ulic: Gdańsk zaskarży do WSA zarządzenie wojewody

  • MIW    10 stycznia 2018 - 11:26
Dekomunizacja ulic: Gdańsk zaskarży do WSA zarządzenie wojewody
Miejsce ul. Dąbrowszczaków ma zająć ul. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. (fot. Grzegorz Mehring/gdansk.pl)

Samorząd Gdańska zdecydował o złożeniu skargi na zarządzenie zastępcze wojewody pomorskiego w sprawie nadania nowych nazw dla siedmiu ulic i wniosku o wstrzymanie jego wykonania. Sprawą ma zająć się Wojewódzki Sąd Administracyjny.
Zarządzenia Zastępcze Wojewody Pomorskiego w sprawie nadania nazw ulic w Gdańsku uprawomocniły się 29 grudnia ub. roku. W myśl tych zarządzeń patronem ulicy dotychczas noszącej imię Leona Kruczkowskiego ma być Ignacy Matuszewski, Mariana Buczka ma zastąpić Jan Styp-Rekowski, Stanisława Sołdka - Kazimierz Szołoch, Wincentego Pstrowskiego - Henryk Lenarciak, Józefa Wassowskiego - Anna Walentynowicz, Franciszka Zubrzyckiego - Feliks Selmanowicz "Zagończyk", zaś Dąbrowszczaków - prezydent Lech Kaczyński.

Gdańsk nie jest jedynym miastem, które zdecydowało się zaskarżyć do sądu administracyjnego dekomunizacyjne zarządzenia zastępcze wojewody. Na podobny krok zdecydowali się radni w Łodzi, którzy postanowili o zaskarżeniu do WSA zarządzenia zastępczego wojewody łódzkiego nadającego Placowi Zwycięstwa nazwę Plac Lecha Kaczyńskiego oraz Poznania, gdzie miasto zaskarży decyzję wojewody o zmianie nazwy ul. 23 Lutego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.