PARTNER PORTALU
  • BGK

Dekoracje świąteczne na Boże Narodzenie: Radom będzie miał tunel świetlny

  • PAP/AT    7 listopada 2016 - 10:05
Dekoracje świąteczne na Boże Narodzenie: Radom będzie miał tunel świetlny
Radom będzie miał świetlisty tunel na święta (fot.radom.pl)

• Na początku grudnia Radom rozświetlą dekoracje świąteczne.
• Nowością będzie ponad stumetrowy tunel świetlny.
• Tunel ma kosztować blisko 400 tys. zł.
• Po raz pierwszy rozbłyśnie 6 grudnia.
Radom przygotowuje się do świąt Bożego Narodzenia. Już na początku grudnia miasto rozświetlą świąteczne dekoracje. W tym roku nowością będzie ponad stumetrowy tunel świetlny, który - w zamierzeniu władz miasta - ma stanowić atrakcję i zimową wizytówkę Radomia.

Tunel został zaprojektowany specjalnie dla Radomia i dopasowany do konkretnej przestrzeni miejskiej.

"Konstrukcja ma mieć ponad 100 m długości i prawie 6 m wysokości. Będzie ją rozświetlać 55 tys. diod. Dekoracja ma przypominać rozgwieżdżone, zimowe niebo" - poinformował Janusz Kalinowski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Radomiu.

Instalacja ozdobi radomski deptak - ulicę Żeromskiego, między ul. Mickiewicza a ul. Moniuszki.

"Chcieliśmy odejść od sztampy, zaproponować mieszkańcom i naszym gościom wyjątkową instalację świetlną" - wskazał wiceprezydent Konrad Frysztak. "Jesteśmy przekonani, że świetlisty tunel stanie się scenografią wielu zdjęć udostępnianych potem w internecie, promując tym samym miasto i stając się jego wizytówką" - podkreślił wiceprezydent.

Zdaniem władz Radomia instalacja to innowacyjny projekt, w którym wykorzystano najnowsze rozwiązania konstrukcyjne. "To pierwsza w Polsce dekoracja świetlna, która pomimo swoich pokaźnych gabarytów, nie jest trwale związana z podłożem i stoi samoczynnie bez dodatkowych lin mocowanych do elewacji budynków" - opisywał Kalinowski. Tunel świetlny ma kosztować blisko 400 tys. zł. Po raz pierwszy rozbłyśnie 6 grudnia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • mario, 2016-11-08 21:26:32

    super pomysł!
  • byłysPZP, 2016-11-07 10:40:13

    - Boże ratuj.(Sowa co nie odlatuje do ciepłych krajów. Nietoperze odmówiły komentarza bo będą spać w jaskiniach.) /fotoblogia.pl/9332,zanieczyszczenie-swietlne-jak-wplywa-na-zdjecia-nocnego-nieba Nie widzisz gwiazd i już widzisz. "Chłit markłetingowy z Radomia"(jak chińska zupka z kabar...etu)  rozwiń