PARTNER PORTALU
  • BGK

Dobre praktyki: Można sięgnąć po wzorce z miast całej Europy

  • pt    7 lipca 2017 - 11:31
Dobre praktyki: Można sięgnąć po wzorce z miast całej Europy
Większość miast szuka pomysłów na poprawę jakości powietrza w mieście, wsparcie lokalnego rynku pracy lub zaangażowanie obywateli w przyjmowanie uchodźców (fot.gdansk.pl)

Ruszyła strona internetowa „Urbact Good Practice”, na której zamieszczono 97 nowo zatwierdzonych, dobrych praktyk z 25 krajów europejskich dotyczących m.in. zmian demograficznych, ochrony środowiska.
Większość miast szuka pomysłów na poprawę jakości powietrza w mieście, wsparcie lokalnego rynku pracy lub zaangażowanie obywateli w przyjmowanie uchodźców.

Opisy wypróbowanych i sprawdzonych rozwiązań w miastach europejskich zostały opublikowane przez Urbact, unijny program wymiany wiedzy i uczenia się na rzecz zintegrowanego, zrównoważonego rozwoju obszarów miejskich.

Strona internetowa „Urbact Good Practice” to portal zapewniający dostęp do praktycznych rozwiązań, które miasta wykorzystują na co dzień, aby sprostać wyzwaniom, takim jak zmiany demograficzne, realizowanie celów dotyczących klimatu i ochrony środowiska, przeciwdziałanie bezrobociu i ubóstwu w miastach. Zamieszczono tam 97 nowo zatwierdzonych dobrych praktyk z 25 krajów europejskich.

- Jednym z głównych kryteriów wyboru dobrych praktyk Urbact jest to, że mogą  zostać wyodrębnione i zastosowane ponownie w innym miejscu - mówi Adele Bucella, kierowniczka działu projektów i programowania w sekretariacie Urbact w Paryżu. - Wzajemnie uzupełniające się tematy obejmują na przykład tworzenie miejsc pracy, integrację społeczną, ograniczanie ilości odpadów i zaangażowanie obywateli w poprawę swoich lokalnych przestrzeni miejskich.

Jak podkreślają w Urbact, nowa platforma to możliwość wzajemnego uczenia się od podobnych sobie miast oraz dostosowania i wykorzystania wypróbowanych i sprawdzonych praktyk bez konieczności "wymyślania koła na nowo" jest szczególnie cenna w dobie zmniejszających się zasobów.

Dobre praktyki można łatwo przeglądać za pomocą słów kluczowych lub filtrując według tematu, rozmiaru miasta lub kraju.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.