PARTNER PORTALU
  • BGK

Dojdzie do połączenia Ostrowic i Drawska? Władze gminy pełne obawy

  • TK    11 maja 2018 - 08:43
Dojdzie do połączenia Ostrowic i Drawska? Władze gminy pełne obawy
Marek Tobiszewski: Nie wiemy co zaproponuje MSWiA. (Fot. drawsko.pl)

Władze Drawska Pomorskiego nie kryją obaw przed zapowiedzianym na piątek 11 maja spotkaniem Pawła Szefernakera z mieszkańcami zadłużonej gminy Ostrowice. Niewykluczone, że padnie propozycja połączenia obydwu samorządów.
W czwartek 10 maja Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji podało komunikat, że Paweł Szefernaker spotka się z mieszkańcami gminy Ostrowice w woj. zachodniopomorskim. Mają tam zostać zaprezentowane wypracowane przez rząd rozwiązania dla gminy, której grozi upadłość (długi przekraczają 47 mln zł czyli ponad 400 proc. budżetu jednostki).

Jedną z wcześniej zgłaszanych propozycji było włączenie zadłużonych Ostrowic do gminy Drawsko Pomorskie. Tego jednak nie chcą ani tamtejsze władze ani mieszkańcy. Wiceburmistrz Marek  Tobiszewski nie kryje obaw przez zaplanowanym na piątek spotkaniem.

- Wcześniej byliśmy w kontakcie z MSWiA. Obiecywano, że rozwiązania rządowe zostaną przedstawione do Świąt Wielkanocnych. Później, nieoficjalnymi kanałami dowiedzieliśmy się, że rząd przedstawi plan około 10 maja. Zapewniano nas także, że przed podjęciem ostatecznej decyzji, zostaną przeprowadzone z nami konsultacje. Do tej pory nikt nie prosił nas o opinię. O spotkaniu w Ostrowicach też nie zostaliśmy oficjalnie powiadomieni - mówi zastępca burmistrza.

W lutym podczas spotkania w MSWiA Paweł Szefernaker zapowiedział "nowe otwarcie” w sprawie Ostrowic i powiedział, że zajmie się nią międzyresortowy zespół (złożony m.in. z przedstawicieli MON, Ministerstwa Środowiska i Ministerstwa Finansów), powołany do opracowania systemowych rozwiązań problemu zadłużonych gmin w Polsce. Do tej pory nie znamy jednak szczegółów.

Jak podaje MSWiA w spotkaniu w Ostrowicach uczestniczył będzie też Tomasz Hinc, wojewoda zachodniopomorski oraz Agnieszka Wróblewska, komisarz rządowy.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.