PARTNER PORTALU
  • BGK

Dolnośląskie: Województwo dofinansuje program artystyczny Europejskiej Stolicy Kultury

  • PAP/AT    11 marca 2016 - 15:20
Dolnośląskie: Województwo dofinansuje program artystyczny Europejskiej Stolicy Kultury
Samorząd województwa chce wesprzeć lokalnych artystów i animatorów kultury z terenu całego województwa (fot.wroclaw2016.pl)

• 19 mln zł przeznaczy Dolnośląski Urząd Marszałkowski na projekty organizowane w ramach programu artystycznego Europejskiej Stolicy Kultury (ESK).
• Dofinansowane zostaną wydarzenia odbywające się we Wrocławiu oraz w innych częściach regionu.




Jak powiedział w piątek (11 marca) podczas konferencji prasowej marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski, udział samorządu województwa w organizacji imprez z programu artystycznego ESK, ma z jednej strony przyczynić się do wzrostu poziomu uczestnictwa w kulturze mieszkańców województwa, z drugiej zaś do promocji regionu.

Marszałek podkreślił, że samorząd województwa przekaże 19 mln zł na dofinansowywanie 39 projektów artystycznych organizowanych w ramach ESK. Ma to być m.in. przygotowywane przez Operę Wrocławska widowisko "Hiszpańska noc z Carmen - Zarzuela Show". Wsparcie otrzyma również festiwal sztuk wizualnych Silesia Art. Biennale, który odbywa się w różnych miastach regionu. Samorząd dofinansuje też projekt Teatru Modrzejewskiej w Legnicy - "Teatr w podwórkach". To prezentacja spektakli teatralnych w przestrzeniach kilku dolnośląskich miast.

Czytaj też: Europejska Stolica Kultury. Rafał Dutkiewicz: najważniejsze wydarzenie w powojennej historii miasta

Samorząd województwa chce także wesprzeć lokalnych artystów i animatorów kultury z terenu całego województwa. W ramach inicjatywy "Mikrowsparcie" twórcy realizujący projekty kulturalne mogą liczyć na granty w wysokości 5 tys. zł.

W tym roku ma również ruszyć projekt Dolnośląska Stolicy Kultury. W konkursie ogłoszonym przez samorząd województwa zostanie wybrane jedno z dolnośląskich miast, które przez cały roku będzie pełnić tytuł Dolnośląskiej Stolicy Kultury. Wybrane miasto otrzyma 300 tys. zł na przygotowanie oferty kulturalnej. Co roku ten tytuł będzie sprawować inne z miast powiatowych regionu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!






×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.