PARTNER PORTALU
  • BGK

Dolny Śląsk i resort rozwoju podpisali porozumienie o współpracy

  • MN    14 grudnia 2016 - 15:38
Dolny Śląsk i resort rozwoju podpisali porozumienie o współpracy
Porozumienie w imieniu resortu podpisał Jerzy Kwieciński. (fot. PTWP)

• W środę (14 grudnia) Ministerstwo Rozwoju i Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego podpisali Porozumienie o współpracy w zakresie działań związanych z polityką rozwoju.
• Porozumienie zakłada współpracę w takich obszarach jak planowanie i zagospodarowanie przestrzenne czy strategie makroregionalne UE.
- Nasze wspólne działania koncentrować się będą za zagadnieniach związanych przede wszystkim z krajową polityką regionalną, przestrzenną i miejską – powiedział wiceminister Jerzy Kwieciński, który w imieniu Ministerstwa Rozwoju podpisał porozumienie.

Województwo reprezentował marszałek Cezary Przybylski. Na podstawie podpisanego porozumienia określono współpracę w zakresie działań związanych z koordynowaniem polityki regionalnej i przestrzennej oraz w zakresie programowania polityki rozwoju i wymiarem terytorialnym, w tym m.in.:

- prowadzeniem polityki rozwoju, w tym krajowej polityki regionalnej, przestrzennej i miejskiej;
- planowaniem i zagospodarowaniem przestrzennym – m.in. wspólne inicjatywy dotyczące wzmacniania roli planowania i zagospodarowania w kształtowaniu polityk krajowych i regionalnych, rozwoju miast, metod analiz przestrzennych, monitorowania procesów przestrzennych;
- udziału w pracach związanych ze strategiami makroregionalnymi UE;
- sporządzaniem analiz, opracowań i raportów dotyczących polityki rozwoju i sytuacji społeczno-gospodarczej i przestrzennej Polski.

Czytaj też: Znamy najbardziej atrakcyjne regiony dla inwestorów

We współpracę z Ministerstwem Rozwoju zaangażowany został tym samym Instytut Rozwoju Terytorialnego – samorządowa jednostka Województwa Dolnośląskiego. Specjalizuje się ona w przygotowywaniu raportów z zakresu rozwoju przestrzennego oraz badań i analiz dotyczących sytuacji społeczno-gospodarczej wspomagających politykę rozwoju na wszystkich poziomach terytorialnych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.