PARTNER PORTALU
  • BGK

Dwie kadencje? On rządzi 35 lat

  • pt    3 lutego 2017 - 09:58
Dwie kadencje? On rządzi 35 lat
Andrzej Banaszyński (fot.miescisko.pl)

• W sali sesyjnej Urzędu Gminy Mieścisko odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu 35-lecia sprawowania funkcji „włodarza” gminy Mieścisko przez Andrzeja Banaszyńskiego.
• Nie jest to jednak najdłużej rządzący samorządowiec w Polsce.
Andrzej Banaszyński 1 lutego 1982 roku został naczelnikiem gminy. Od 1990 roku pełni funkcję wójta. Ma wykształcenie wyższe, jest mgr inż. mechanizacji rolnictwa (Akademia Rolnicza w Poznaniu),ukończył także zarządzanie podmiotami gospodarki budżetowej i zamówień publicznych (Wydział Ekonomii Akademii Ekonomicznej w Poznaniu).

Zanim został naczelnikiem w latach 1977-1982 pracował w PGR Popowo Kościelne na stanowisku starszego specjalisty, a następnie głównego specjalisty ds. mechanizacji.

Na jubileuszu pojawili się liczni goście, w tym przedstawiciele Związku Gmin Wiejskich, nie zabrakło życzeń i prezentów.

Banaszyński nie jest jednak najdłużej rządzący wójtem. Henryk Krawczyk pełni funkcję naczelnika i wójta gminy Wręczyca Wielka (woj. śląskie) od ...1974 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • samorządowiec, 2017-02-15 14:39:26

    Dlaczego mieszane są dwa pojęcia. Co innego jest "naczelnik gminy" powoływany przez władzę partyjno-rządową (PZPR), który nie miał nic wspólnego z samorządem. A co innego jest "wójt/burmistrz/prezydent" jak przedstawiciel władzy wyłanianej przez społeczności lokalne w wyborach ...powszechnych po odrodzeniu się samorządu w 1990 r. Jeśli jest ciągłość to po co było odrodzenie samorządy i cały ten zryw "Solidarności". To jest zakłamywanie historii. Za chwilę z łezką w oku wspominać będziemy I sekretarzy Komitetu Gminnego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej.  rozwiń