PARTNER PORTALU
  • BGK

Dzień Flagi: Samorządowcy rozdają mieszkańcom biało-czerwone flagi

  • MN    28 kwietnia 2016 - 11:33
Dzień Flagi: Samorządowcy rozdają mieszkańcom biało-czerwone flagi

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej to święto wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004 roku (fot. pixabay)

• Urzędnicy rozdają mieszkańcom biało-czerwone flagi na 2 maja.
• W ten sposób samorządy promują wśród mieszkańców Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.
• Akcje odbywają się m.in. w Białymstoku, Suwałkach i Olsztynie.
W Białymstoku tysiąc biało-czerwonych flag powędrowało już do uczniów SP nr 19. Właśnie tam, w środę (27 kwietnia), prezydent miasta Tadeusz Truskolaski zainaugurował patriotyczną akcję. Kolejne flagi mają trafić do mieszkańców już 2 maja, podczas uroczystych obchodów Dnia Flagi Rzeczypospolitej.

W Olsztynie wystarczy zgłosić się do Biura Obsługi Interesanta Urzędu Gminy Olsztyn, okazać dowód osobisty i podpisać zobowiązanie, że flaga zostanie wywieszona podczas świąt państwowych. Pierwszą flagę wręczył wójt Tomasz Kucharski przewodniczącemu Rady Gminy Zbigniewowi Banaszakowi.

W Białej Podlaskiej w sali obsługi zlokalizowanej w magistracie także można odbierać flagi narodowe. Ponadto w Parku Radziwiłłowskim od 1 do 3 maja odbędzie się szereg wydarzeń z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji.

Również w Tarnowie będzie można odebrać flagi. Miasto prowadzi akcję wręczania flag swoim mieszkańcom już od 15 lat. Będzie można je odebrac w budynkach magistratu, a także w Tarowskim Centrum Informacji oraz w tramwaju na Placu Sobieskiego.

W najbliższy piątek (29 kwietnia) ruszy także akcja rozdawania flag w Suwałkach. Władze miasta mają do rozdania 200 flag, które od godz. 9 będzie można odebrać w Urzędzie Miasta.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • pp, 2016-05-01 22:22:34

    I czemu to ma słuzyc?