PARTNER PORTALU
  • BGK

Dzień sołtysa: Prezydent Andrzej Duda złożył życzenia sołtysom

  • pt/pap    11 marca 2017 - 14:15
Dzień sołtysa: Prezydent Andrzej Duda złożył życzenia sołtysom
Andrzej Gwiazda (for.prezydent.pl)

• Prezydent Andrzej Duda złożył w sobotę życzenia sołtysom z okazji ich święta.
• Sołtys to ktoś, kto wzbudza zaufanie, cieszy się szacunkiem i autorytetem - podkreślił w liście do przedstawicieli lokalnych społeczności.
Prezydent w liście zauważył, że sołtysi społecznościom wiejskim w Polsce przewodzą od blisko ośmiu stuleci. "Reprezentują je, służą im radą, pomocą, wsparciem. Sołtys to ktoś, kto wzbudza zaufanie, cieszy się szacunkiem i autorytetem. Ktoś, kto zna swoich sąsiadów, rozumie ich punkt widzenia, ich radości i troski, problemy i aspiracje" - napisał Andrzej Duda. Podkreślił, że "z prawdziwym uznaniem wita fakt", że wśród sołtysów jest obecnie tak wiele kobiet.

"Dzisiaj sołtysi, jako bezpośredni reprezentanci swoich wspólnot lokalnych, współtworzą odrodzony samorząd terytorialny" - czytamy w liście. Prezydent podkreślił, że w oparciu o mandat, którzy sołtysi uzyskali od swoich wyborców, mają oni "realną możliwość, aby aktywizować mieszkańców sołectw i gmin, skłaniać ich do tego, aby włączali się w decydowanie o sprawach dla nich najważniejszych".

"Z rozmów z sołtysami czerpię zawsze cenną wiedzę o życiu polskiej wsi" - zaznaczył Andrzej Duda. Podkreślił, że wie, "jak wiele ważnych, pozytywnych, ogromnie potrzebnych zmian dokonało się w małych ojczyznach właśnie z inicjatywy sołtysów".

"Z okazji Dnia Sołtysa życzę Państwu, aby sprawowanie tej zaszczytnej funkcji przynosiło Państwu wiele osobistej satysfakcji oraz radości z dobrych owoców Państwa działań. Życzę wytrwałości i powodzenia we wszystkich Państwa inicjatywach i przedsięwzięciach. Niech dzięki Paniom i Panom Sołtysom polskie wsie wciąż pięknieją, stają się coraz bardziej zamożne i nowoczesne" - napisał prezydent.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • Tadeusz Grzywa , 2017-03-11 17:44:18

    Bardzo dziekuje Panie Prezydencie. Wierze w Pana. Mam dopiero 10 -ta rocznice ale prawdopodobnie w nastepnej turze nie bede startowal.
  • Wanda Batog, 2017-03-11 17:04:51

    Dziękuje Panie Prezydencie