PARTNER PORTALU
  • BGK

Dzień z Piotrem Żyłą, czyli nowa tradycja w Wiśle? Burmistrz zawarł ze skoczkiem zakład

  • MN    24 lutego 2017 - 09:38
Dzień z Piotrem Żyłą, czyli nowa tradycja w Wiśle? Burmistrz zawarł ze skoczkiem zakład
6 maja 2017 ma być dniem z Piotrem Żyłą w Wiśle. (fot. szl.wikipedia.org)

• Tuż przed wylotem na Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym do fińskiego Lahti, skoczek Piotr Żyła odwiedził burmistrza Wisły Tomasza Bujoka w jego gabinecie.

• Burmistrz założył się ze skoczkiem, że ten nie zdobędzie medalu na mistrzostwach. Chciał go w ten sposób zmotywować. Skoczek podjął wyzwanie.
Piotr Żyła spotkał się z burmistrzem Wisły Tomaszem Bujokiem. Rezultatem spotkania jest propozycja, aby 6 maja 2017 r. był w Wiśle dniem z Piotrem Żyłą! Skoczek będzie wtedy do dyspozycji kibiców na rynku miasta. Towarzyszyć temu będą wydarzenia sportowe i kulturalne, a wszystko toczyło się będzie wokół popularnego skoczka.

Przy okazji panowie odważyli się na dżentelmeński zakład. Burmistrz założył się ze skoczkiem, że ten nie zdobędzie medalu mistrzostwach w Lahti. Skoczek podjął wyzwanie. Wszystkie można zobaczyć na filmie poniżej, pochodzącym z oficjalnego profilu miasta Wisły.

Piotr Żyła urodził się w Cieszynie, ale jest wychowankiem klubu KS Wisła. W styczniu 2006 roku zadebiutował w Pucharze Świata w Sapporo. Z kolei 17 marca 2013 roku zajął 1. miejsce podczas zawodów w Oslo. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Creep, 2017-03-03 14:22:28

    Gratulacje Piotrze zajęcia 3-go miejsca. I do zobaczenia 6 maja ;)