PARTNER PORTALU
  • BGK

EEC 2016, premier Szydło: Śląsk jest kwintesencją gospodarki

  • pt    18 maja 2016 - 12:13
EEC 2016, premier Szydło: Śląsk jest kwintesencją gospodarki

Beata Szydło podczas otwarcie EEC 2016 (fot.wnp.pl)

Trzeba pomóc Śląskowi tam, gdzie ta pomoc jest potrzebna, ale przede wszystkim dać impuls do rozwoju - powiedziała podczas otwarcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach premier Beata Szydło.
W Katowicach rozpoczął się VIII Europejski Kongres Gospodarczy. Trzy dni debat zainaugurowała premier Beata Szydło - gość specjalny.

Trzydniowe spotkanie przedsiębiorców, inwestorów i polityków wypełni ponad sto debat i dyskusji poświęconych najważniejszym aktualnym problemom europejskiej gospodarki.

- Śląsk kojarzył, kojarzy i będzie się kojarzyć z gospodarką. Śląsk jest kwintesencją gospodarki. Jeżeli myślimy w Polsce o gospodarce, to najczęściej przywołujemy Śląsk jako ten region, który zawsze był miejscem, w którym był dobry klimat dla gospodarki i w którym gospodarka się rozwijała - mówiła premier.

Jak dodała Beata Szydło: - Dzisiaj musimy myśleć o tym, co zrobić, żeby ten region, który był przez dziesiątki lat eksploatowany, był zabezpieczony. Trzeba pomóc Śląskowi tam, gdzie ta pomoc jest potrzebna, ale przede wszystkim dać impuls do rozwoju.

Zdaniem premier, jeżeli Śląsk będzie silny gospodarczo, to będzie się rozwijała gospodarczo Polska.

- Mogę zapewnić, że myślimy o tym. Została już m.in. przyjęta ustawa metropolitalna, które będzie dedykowana przede wszystkim Śląskowi. Będziemy też myśleć o zagrożeniach ekologicznych, ale przede wszystkim chcemy, żeby na Śląsku rozwijał się nowoczesny przemysł - również nowoczesne górnictwo - usłyszeli zebrani w katowickim Spodku.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.