PARTNER PORTALU
 • BGK

EEC: Samorządowcy roku 2016 z nagrodami

 • Portalsamorzadowy.pl    11 maja 2017 - 21:52
EEC: Samorządowcy roku 2016 z nagrodami
Nagrody laureatom plebiscytu Samorządowiec Roku 2016 wręczono podczas gali w trakcie Europejskiego kongresu Gospodarczego (fot.PTWP)

Elżbieta Radwan - burmistrz Wołomina, Adam Struzik - marszałek mazowiecki, Zbigniew Jurkowski - radny Lublina zdobyli nagrody dla Najlepszych samorządowców 2016 r. W Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach podczas uroczystej gali wyróżniono tych, którzy głosami czytelników serwisu Portalsamorzadowy.pl najlepiej działają na rzecz swoich samorządów i mieszkańców.
Czy osoby, na których oddaliśmy głos w wyborach samorządowych wywiązały się z przedwyborczych obietnic, czy dobrze wypełniają swoje obowiązki? Komu mieszkańcy ufają, czyje decyzje cieszą się największym społecznym poparciem? By odpowiedzieć na te pytania PortalSamorzadowy.pl, wspólnie ze swoim wydawcą Grupą PTWP, ogłosił plebiscyt. Czytelnicy wybrali najlepszych samorządowców w kraju w kategoriach: najlepszy marszałek województwa, najlepszy prezydent/burmistrz miasta oraz najlepszy radny.

Zwycięzców nagrodziliśmy podczas uroczystej gali, jaka miała miejsce 11 maja w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, w trakcie IX Europejskiego Kongresu Gospodarczego. 

Wśród marszałków województw proporcjonalnie najwięcej pozytywnych ocen uzyskał Adam Struzik – marszałek województwa mazowieckiego.

Wśród prezydentów/burmistrzów miast niekwestionowaną liderką okazała się burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan.

Rekordową liczbę pozytywnych głosów wśród radnych uzyskał Zbigniew Jurkowski z Lublina.

- Dla mnie to samorządowy Oskar. To nagroda także dla mieszkańców. Wspólnie działamy, by Wołomin był miastem przyjaznym i otwartym - mówiła  Elżbieta Radwan, odbierając nagrodę. Dziękowała też mieszkańcom i współpracownikom.

Podkreślała ponadto, że Europejski Kongres Gospodarczy to doskonała okazja dla samorządowców do dzielenia się doświadczeniami, ale tez pochwalenia osiągnięciami i przedstawienia swoich opinii.

- Samorządem Polska stoi, oby tak było dalej. Dużo się mówi o przyszłości samorządów także w kontekście referendum konstytucyjnego. Mam propozycję, by dołożyć do niego pytanie o izbę samorządową. Jako samorządowcy chcemy być w dialogu z prezydentem RP na rzecz dużej ojczyzny, bo o małe świetnie się troszczymy – apelowała, wzbudzając aplauz widowni.

W imieniu chorego marszałka Adama Struzika nagrodę odebrała wicemarszałek woj. mazowieckiego Janina Orzełowska. – Mówi się, że co 4 lata mieszkańcy pokazują, kogo chcą do pracy w samorządzie. Marszałek Struzik od 15 lat jest marszałkiem i wzorem pracy na rzecz samorządu – podkreślała Orzełowska.

Najlepszy radny – Zbigniew Jurkowski z Lublina także podkreślał wagę pracy samorządowców.

-  To nie jest nagroda dla mnie, tylko dla całej drużyny, jaką tworzą wszyscy radni z Lublina i dla „trenera” tej drużyny Krzysztofa Żuka. Ta drużyna walczy dla Lublina. Większość samorządowców ciężko pracuje, tylko nikt o tym nie wie i nie mówi, ale jak ktoś, gdzieś weźmie łapówkę to wtedy jest o tym głośno – mówił, rozbawiając tym publiczność.

REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Modernizujmy armię rozsądnie. Wnioski po Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach ⬇️ @polskathetimes @EECKatowice polskatimes.pl/strefa-biznesu…
  @EECKatowice - (RT) @PZLSwidnik
 • W wiceministrem zdrowia Zbigniewem J. Królem @MinZdrowia na @EECKatowice rozmawialiśmy m.in. o zdrowiu publicznym. Po I wojnie światowej Polska była wschodnioeuropejskim liderem w tej dziedzinie #zdrowiepubliczne #EKG2018 #EEC2018 bit.ly/2kezwvf https://t.co/TL0Aq2HW8R
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (1)

 • Dumny Mieszkaniec WWL, 2017-05-12 00:07:42

  Gratulacje dla zwyciezcow! Wolomin zmienia sie na lepsze. Dziekujemy Pani Burmistrz Elzbiecie Radwan i pozostalym laureatom !