EEC: Samorządowcy roku 2016 z nagrodami

Elżbieta Radwan - burmistrz Wołomina, Adam Struzik - marszałek mazowiecki, Zbigniew Jurkowski - radny Lublina zdobyli nagrody dla Najlepszych samorządowców 2016 r. W Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach podczas uroczystej gali wyróżniono tych, którzy głosami czytelników serwisu Portalsamorzadowy.pl najlepiej działają na rzecz swoich samorządów i mieszkańców.
EEC: Samorządowcy roku 2016 z nagrodami
Nagrody laureatom plebiscytu Samorządowiec Roku 2016 wręczono podczas gali w trakcie Europejskiego kongresu Gospodarczego (fot.PTWP)

Czy osoby, na których oddaliśmy głos w wyborach samorządowych wywiązały się z przedwyborczych obietnic, czy dobrze wypełniają swoje obowiązki? Komu mieszkańcy ufają, czyje decyzje cieszą się największym społecznym poparciem? By odpowiedzieć na te pytania PortalSamorzadowy.pl, wspólnie ze swoim wydawcą Grupą PTWP, ogłosił plebiscyt. Czytelnicy wybrali najlepszych samorządowców w kraju w kategoriach: najlepszy marszałek województwa, najlepszy prezydent/burmistrz miasta oraz najlepszy radny.

Zwycięzców nagrodziliśmy podczas uroczystej gali, jaka miała miejsce 11 maja w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, w trakcie IX Europejskiego Kongresu Gospodarczego. 

Wśród marszałków województw proporcjonalnie najwięcej pozytywnych ocen uzyskał Adam Struzik – marszałek województwa mazowieckiego.

Wśród prezydentów/burmistrzów miast niekwestionowaną liderką okazała się burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan.

Rekordową liczbę pozytywnych głosów wśród radnych uzyskał Zbigniew Jurkowski z Lublina.

- Dla mnie to samorządowy Oskar. To nagroda także dla mieszkańców. Wspólnie działamy, by Wołomin był miastem przyjaznym i otwartym - mówiła  Elżbieta Radwan, odbierając nagrodę. Dziękowała też mieszkańcom i współpracownikom.

Najlepsza burmistrz 2016 r. - Elżbieta Radwan (fot. PTWP)
Najlepsza burmistrz 2016 r. - Elżbieta Radwan (fot. PTWP)

Podkreślała ponadto, że Europejski Kongres Gospodarczy to doskonała okazja dla samorządowców do dzielenia się doświadczeniami, ale tez pochwalenia osiągnięciami i przedstawienia swoich opinii.

- Samorządem Polska stoi, oby tak było dalej. Dużo się mówi o przyszłości samorządów także w kontekście referendum konstytucyjnego. Mam propozycję, by dołożyć do niego pytanie o izbę samorządową. Jako samorządowcy chcemy być w dialogu z prezydentem RP na rzecz dużej ojczyzny, bo o małe świetnie się troszczymy – apelowała, wzbudzając aplauz widowni.

W imieniu chorego marszałka Adama Struzika nagrodę odebrała wicemarszałek woj. mazowieckiego Janina Orzełowska. – Mówi się, że co 4 lata mieszkańcy pokazują, kogo chcą do pracy w samorządzie. Marszałek Struzik od 15 lat jest marszałkiem i wzorem pracy na rzecz samorządu – podkreślała Orzełowska.

W imieniu najlepszego marszałka Adama Struzika nagrodę odebrała wicemarszałek woj. mazowieckiego Janina Orzełowska (fot.PTWP)
W imieniu najlepszego marszałka Adama Struzika nagrodę odebrała wicemarszałek woj. mazowieckiego Janina Orzełowska (fot.PTWP)

Najlepszy radny – Zbigniew Jurkowski z Lublina także podkreślał wagę pracy samorządowców.

-  To nie jest nagroda dla mnie, tylko dla całej drużyny, jaką tworzą wszyscy radni z Lublina i dla „trenera” tej drużyny Krzysztofa Żuka. Ta drużyna walczy dla Lublina. Większość samorządowców ciężko pracuje, tylko nikt o tym nie wie i nie mówi, ale jak ktoś, gdzieś weźmie łapówkę to wtedy jest o tym głośno – mówił, rozbawiając tym publiczność.

Zbigniew Jurowski, który działa w dziewięciu komisjach rady i udziela się społecznie, zapytany, jak znajduje na to czas odparł: - Praca w samorządzie nie jest męcząca, uwielbiam nowe wyzwania, a ludzie do mnie przychodzą z problemami i zwykle udaje się znaleźć rozwiązanie.

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Gratulacje dla zwyciezcow! Wolomin zmienia sie na lepsze. Dziekujemy Pani Burmistrz Elzbiecie Radwan i pozostalym laureatom !

Dumny Mieszkaniec WWL, 2017-05-12 00:07:42 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE