PARTNER PORTALU
  • BGK

ESK: Z Aarhus na rowerach do Wrocławia

  • pt    23 sierpnia 2016 - 16:51
ESK: Z Aarhus na rowerach do Wrocławia
Duńczycy przyjechali do Wrocławia, by poczuć atmosferę Europejskiej Stolicy Kultury i by wymienić się doświadczeniami (fot.wroclaw.pl)

• Blisko 40 rowerzystów z duńskiego Aarhus, Europejskiej Stolicy Kultury w 2017 roku przyjechało na krótką wizytę do Wrocławia.
• Wszyscy, w tym Anne Nygaard, zastępczyni burmistrza, pokonało trasę do Wrocławia na rowerach.
Duńską delegację w imieniu Wrocławia witał wiceprezydent Maciej Bluj:

- Wrocław ma wielkie aspiracje i wiele robi w rowerowym temacie. Stawiamy na rozwój infrastruktury rowerowej, namawiamy mieszkańców do jazdy na rowerze, uczymy dzieci. Wiemy doskonale, że rowerową stolicą Europy jest Dania, a w szczególności Aarhus. Chcielibyśmy jak najwięcej nauczyć się od was.

Duńczycy przyjechali do Wrocławia, by poczuć atmosferę Europejskiej Stolicy Kultury i by wymienić się doświadczeniami. – Mam nadzieję, że sprostamy zadaniu jako Europejska Stolica Kultury w 2017 – mówiła Anne Nygaard, zastępczyni burmistrza Aarhus.

– Nasze miasta mają wiele wspólnego m.in. oba nie są stolicami i oba w ostatnich latach zyskały na pewności i poczuciu własnej tożsamości. Mamy też silny entuzjazm i wolę walki, by osiągnąć sukces i najlepiej się zaprezentować. Europejska Stolica Kultury to świetny sposób, by miasto stało się znane na świecie. Chcemy zabrać ze sobą do Danii odrobinę ducha ESK jednocześnie promując to, co ważne dla nas. W Danii każdy ma rower i wszystkie miasta stawiają na rozwój komunikacji rowerowej. Rower jest symbolem naszej odpowiedzialności za środowisko, jakości życia i wspólnoty.

W duńskiej delegacji, oprócz władz miasta Aarhus, znaleźli się też biznesmeni i politycy. – Rower zbliża ludzi, pozwala nawiązywać nowe kontakty i znajomości – zapewnia Ulla Lund z Biura ESK w Aarhus.– Być może dzięki naszej wizycie we Wrocławiu rozpoczniemy program wymiany wolontariuszy z naszych miast.

Duńczycy do rowerowej wyprawy do Polski przygotowywali się przez cały rok. Mają do pokonania blisko 1000 km. 23 sierpnia wyruszyli na rowerach w drogę powrotną zabierając ze sobą krasnala-rowerzystę.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.