PARTNER PORTALU
  • BGK

Europa przy wielkopolskim stole wielkanocnym z Lokalnymi Grupami Działania

  • pt    4 kwietnia 2018 - 15:40
Europa przy wielkopolskim stole wielkanocnym z Lokalnymi Grupami Działania
Wielkopolska zaprezentowała w Parlamencie Europejskim osiągnięcia Lokalnych Grup Działania (fot.umww)

W Parlamencie Europejskim zaprezentowali się przedstawiciele Lokalnych Grup Działania z Wielkopolski. Zaprosili do Brukseli przedstawicieli 26 LGD z całego regionu.




  • Na stoiskach przygotowanych przez społeczników prezentowano ich dorobek i potencjał.
  • Była okazja do rozmowy z przedstawicielami Komisji Europejskiej oraz Parlamentu Europejskiego.

Do Brukseli wybrali się przedstawiciele między innymi stowarzyszeń Dolina Noteci, Gościnna Wielkopolska, Kraina Lasów i Jezior, Lider Zielonej Wielkopolski, Ostrzeszowska Lokalna Grupa Działania, Turkowska Unia Rozwoju czy Wrota Wielkopolski.

Jednym z punktów całodniowego programu była konferencja ekspercka z udziałem przedstawicieli instytucji unijnych, samorządu województwa wielkopolskiego oraz działaczy Lokalnych Grup Działania.

Konferencja miała pokazać doświadczenia wielkopolskich LGD korzystających z funduszy unijnych.  była okazją do przedstawienia wniosków i propozycji.

Wicemarszałek Krzysztof Grabowski zaprezentował wielkopolskie doświadczenia dotyczące funkcjonowania LGD w ciągu ostatnich 10 lat. Podkreślił, że działają one w 90 procent gmin. Mówił o sukcesach we wdrażaniu instrumentu Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność.

Wielkopolscy społecznicy rozmawiali z przedstawicielami Komisji Europejskiej oraz Parlamentu Europejskiego między innymi o budżecie Unii Europejskiej po roku 2020.

Na stoiskach przygotowanych przez społeczników prezentowano ich dorobek i potencjał. Były wydawnictwa informacyjne, wideoprezentacje, wystawa wyrobów rękodzielniczych. Można było skosztować lokalnych specjałów. Tematem przewodnim prezentacji były wielkopolskie tradycje Wielkanocne.

- Wielkopolskie Lokalne Grupy Działania zaprezentowały nasze wielkopolskie tradycje, ale także swój dorobek i potencjał naszego regionu. Była to jednocześnie promocja kultury oraz dziedzictwa kulinarnego i społecznego Wielkopolski - komentował Krzysztof Grabowski.

Wydarzenie wzbogaciły występy folklorystycznego Szkolnego Zespołu z Bukówca Górnego i Kramskiej Kapeli Podwórkowej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!




REKLAMA




×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.