PARTNER PORTALU
  • BGK

European Cycling Challange. Warszawa rywalizuje z Rzymem, Barceloną czy Dublinem

  • pt    28 kwietnia 2017 - 12:00
European Cycling Challange. Warszawa rywalizuje z Rzymem, Barceloną czy Dublinem
ECC to największa rowerowa rywalizacja mieszkańców miast. (fot.mat.prasowe)

Warszawa już po raz czwarty weźmie udział w ECC, największej rowerowej rywalizacji mieszkańców miast. I liczy na kolejne podium.
Rywalizujemy z największymi europejskimi miastami, takimi jak Rzym, Dublin, Wilno czy Barcelona. Nasz cel to jak najlepsze miejsce w rankingu, ale przede wszystkim – jak najwięcej osób, które przekonają się do jazdy rowerem. Zachęcam, by trzymać się roweru nie tylko w maju, ale przez cały rok – mówi Łukasz Puchalski, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich i pełnomocnik prezydenta Warszawy ds. komunikacji rowerowej.

Do przesiadki na rower zachęci kampania #3MAJsięRoweru, skierowana do osób którzy nie są aktywnymi rowerzystami.

Na początku maja zostaną zorganizowane śniadania dla rowerzystów i akcje outdoorowe, podczas których będą rozdawane materiały promocyjne dotyczące Europejskiej Rywalizacji Rowerowej, m.in. na kampusach uczelni wyższych. A w połowie maja wystartują dwie kampanie edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym, skierowane do rowerzystów i kierowców.

Zwieńczeniem akcji będzie planowany na 10 czerwca największy przejazd rowerzystów ulicami Warszawy na pl. Defilad, gdzie odbędzie się piknik rowerowy.

Jak wziąć udział w European Cycling Challange?

Należy pobrać aplikację Naviki, zarejestrować się w niej, wybrać jako konkurs „ECC2017” i dołączyć do warszawskiej drużyny. Można też dołączyć do grupy, w której rywalizuje się ze znajomymi z uczelni, pracy, szkoły itd. Pod uwagę będą brane przejazdy w okresie od 1 do 31 maja, w których rower zastępuje inny środek transportu, czyli podróże z domu do pracy lub szkoły, po zakupy, do kina lub teatru, itp.

ZDM przygotuje statystyki, dzięki którym wybrana zostanie najbardziej rowerową dzielnica Warszawy.
Każda osoba, która przejedzie co najmniej 200 kilometrów otrzyma upominek, przewidziane są też nagrody w postaci stacji napraw rowerów dla najaktywniejszych grup: firm, szkół ponadpodstawowych i wydziałów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.