PARTNER PORTALU
 • BGK

Europejski Kongres Gospodarczy, Konkurs "Mieszkam Tu- Mądre pomysły na Mądre miasto" rozdaliśmy nagrody

 • Portal Samorządowy    12 maja 2017 - 14:36
Europejski Kongres Gospodarczy, Konkurs "Mieszkam Tu- Mądre pomysły na Mądre miasto" rozdaliśmy nagrody
Laureaci konkurs z nagrodami (fot.wnp)

Kórnik, Nowy Targ, Jarosław, Łódź, Pabianice, Bydgoszcz odebrały podczas IX Europejskiego Kongresu Ekonomicznego w Katowicach nagrody dla najlepszych, zdaniem ekspertów i internautów, projektów do budżetów obywatelskich w konkursie "Mieszkam Tu- Mądre pomysły na Mądre miasto".

 
• Nagrodziliśmy zwycięzców III edycji konkursu „Mieszkam tu! - Mądre pomysły na mądre miasto”.

 • Kórnik, Nowy Targ, Jarosław, Łódź, Pabianice, Bydgoszcz – projekty do budżetów obywatelskich tych miast zyskały największe uznanie jury oraz internautów.

 • Zwycięzcy otrzymali statuetki, sprzęt elektroniczny, a także promocję pomysłów na poziomie ogólnopolskim.

Celem konkursu „Mieszkam tu! - Mądre pomysły na mądre miasto” jest promocja najciekawszych pomysłów zgłaszanych lub realizowanych w ramach budżetów obywatelskich i inicjatyw lokalnych przez mieszkańców Polski. Spośród nich kapituła wybiera najlepsze i najciekawsze.

Podczas gali w Katowicach nagrody odebrali autorzy projektów:

W kategorii społecznej: "Rowerowa Gmina z Kórnika" i "Nowotarska Strefa Relaksu - zagospodarowanie bulwarów nad Dunajcem w Nowym Targu".

Dziękując za wyróżnienie, Krzysztof Rolnik z Kórnickiego Bractwa Rowerowego powiedział: - Pieniądze są ważne, ale większy nacisk trzeba w budżetach obywatelskich kłaść na miękką działalność, na cementownie kontaktów między ludźmi.

W kategorii “samorządowej” największe uznanie zyskały projekty: „Tacy sami - plac zabaw dla dzieci niepełnosprawnych w Jarosławiu” i „Sąsiedzkie Rozmówki Staropoleskie w Łodzi”.

Grzegorz Justyński z Urzędu Miasta Łodzi podkreślił znaczenia budżetów obywatelskich:

- Ważne jest to, że budżety obywatelskie zmieniają urzędy, to wymusza bezpośredni kontakt, wiem, bo doświadczam tego na co dzień – powiedział, odbierają nagrodę.

- To dla nas wyjątkowe wyróżnienie, a najważniejsze, że możemy przygotować to, czego oczekują mieszkańcy – mówił Waldemar Paluch, burmistrz miasta Jarosławia.

W głosowaniu internatów najwięcej głosów zyskały „Edupark – bezpieczny dziedziniec szkolny w Pabianicach” oraz „Wyspa Młyńska bez barier w Bydgoszczy”.

Michał Sztybel, dyrektor biura partycypacji społecznej UM Bydgoszczy, obiecał: - My jako urząd tylko pomysł realizowaliśmy, pomysłodawcami były osoby niedowidzące i prezydent na specjalnym spotkaniu przekaże im tę nagrodę.

Zwycięzcy otrzymali statuetki, sprzęt elektroniczny, a także promocję pomysłów na poziomie ogólnopolskim.

Konkurs organizowany jest od 2015 r. przez Fundację Napraw Sobie Miasto we współpracy z serwisem PortalSamorządowy.pl oraz Grupą PTWP - organizatorem Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Pomysły były oceniane przez profesjonalne grono ekspertów – przedstawicieli organizacji pozarządowych, świata naukowego i artystycznego. Zakończyło się także głosowanie naszych czytelników, którzy wybrali swoje najciekawsze typy. W głosowaniu internetowym oddano ponad 24 tys. głosów.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Modernizujmy armię rozsądnie. Wnioski po Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach ⬇️ @polskathetimes @EECKatowice polskatimes.pl/strefa-biznesu…
  @EECKatowice - (RT) @PZLSwidnik
 • W wiceministrem zdrowia Zbigniewem J. Królem @MinZdrowia na @EECKatowice rozmawialiśmy m.in. o zdrowiu publicznym. Po I wojnie światowej Polska była wschodnioeuropejskim liderem w tej dziedzinie #zdrowiepubliczne #EKG2018 #EEC2018 bit.ly/2kezwvf https://t.co/TL0Aq2HW8R
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.