PARTNER PORTALU
  • BGK

Co nowego na Europejskim Kongresie Gospodarczym?

  • MIW    29 marca 2016 - 14:23
Co nowego na Europejskim Kongresie Gospodarczym?
VIII Europejski Kongres Gospodarczy rozpocznie się 18 maja (Fot. : www.portalsamorzadowy.pl).

• W Katowicach spotkają się przedstawiciele biznesu, polityki, nauki i samorządu.
• Zaplanowano ok. 100 dyskusji. Wiele z nich dotyczyć będzie tematyki samorządowej. 
• Podczas EEC odbędzie się m.in. konwent marszałków oraz debata o metropoliach.
Trwa wielkie odliczanie do VIII edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego – największej w tej części Europy debaty z udziałem przedstawicieli biznesu, polityki, administracji, nauki oraz samorządu. Impreza odbywać się będzie od 18 do 20 maja w gmachu Międzynarodowego Centrum Kongresowego oraz na terenie hali widowiskowo-sportowej Spodek w Katowicach.

W programie tegorocznej edycji ECC zaplanowano ok. 100 różnych debat poświęconych najważniejszym wyzwaniom gospodarczym współczesnego świata. Część z nich stanowić będzie kontynuację tematów poruszanych w trakcie poprzednich edycji Kongresu, ale nie zabraknie nowych wątków. Przykłady to: digitalizacja i różne aspekty cyfrowej rewolucji w gospodarce, przyszłość europejskiej integracji i szanse globalnej ekspansji gospodarczej, a także wpływ sytuacji geopolitycznej w Europie i świecie na bezpieczeństwo.

Ponad dwadzieścia sesji dotyczyć będzie spraw ważnych dla środowiska samorządowców. W trakcie EEC 2016 odbędzie się m.in. konwent marszałków województw, debata poświęcona metropoliom i mniejszym miastom w Polsce, regionalnym strategiom zapobiegania depopulacji, przestrzeni publicznej w miastach i jej rewitalizacji, gospodarce komunalnej, inwestycjom komunalnym oraz zarządzaniu miastami.

W ramach wydarzenia zorganizowane zostaną międzynarodowe fora i spotkania gospodarcze: Forum Współpracy Gospodarczej Afryka-Europa Centralna, Spotkania Gospodarcze Polska-Japonia oraz wydarzenia towarzyszące, m.in. wręczenie nagród w plebiscycie Top Inwestycje Komunalne 2016 oraz European Start-up Days.

European Start-up Days stanowić będzie nowość w programie EEC. Wydarzenie to przeznaczone jest dla osób zainteresowanych rozwojem młodej, innowacyjnej, kreatywnej polskiej przedsiębiorczości. Odbywająca się w hali Spodka dwudniowa konferencja w specjalnej formule połączy merytoryczne wystąpienia oraz interakcję z uczestnikami, elementy show i nietypową promocję rozpoczynających działalność biznesową krajowych firm.

- Warto zauważyć ogromny potencjał tkwiący w tym zjawisku i w młodych ludziach kreujących nowe, ofensywne, elastyczne podmioty gospodarcze nastawione na szybki wzrost w oparciu o wiedzę, unikatowe kompetencje i technologie. Warto wspierać nie tylko same start-upy, ale i tych, którzy ten trend aktywnie wzmacniają. European Start-up Days połączy ludzi z pasją, energią i pomysłami, z uczestnikami Kongresu, biznesmenami którzy mają bogate doświadczenia, zasoby i klientów - mówi Wojciech Kuśpik, inicjator Europejskiego Kongresu Gospodarczego, prezes Grupy PTWP.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.