PARTNER PORTALU
  • BGK

Europejski Tydzień Regionów i Miast w Brukseli. Polityka regionalna na warsztat

  • pt    11 października 2016 - 08:56
Europejski Tydzień Regionów i Miast w Brukseli. Polityka regionalna na warsztat
Europejski Tydzień Regionów i Miast poświęcony jest tematyce polityki regionalnej oraz miejskiej (fot.facebook)

• Od 10 do 13 października w Brukseli odbywa się XIV edycja Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast, będącego najważniejszym unijnym wydarzeniem na temat polityki regionalnej i polityki spójności.
• Wydarzenie co roku przyciąga kilkutysięczną publiczność: przedstawicieli władz oraz administracji europejskich regionów i miast.
Europejski Tydzień Regionów i Miast (EWRC, dawniej „Open Days”) poświęcony jest tematyce polityki regionalnej oraz miejskiej i co roku przyciąga około 6 tysięcy uczestników.

Wydarzenie realizowane jest w formie 130 warsztatów, seminariów i debat podczas których urzędnicy reprezentujący regionalne i miejskie organy administracji, decydenci polityczni szczeble regionalnego i lokalnego, eksperci i naukowcy mogą się dzielić dobrymi praktykami i fachową wiedzą w dziedzinie rozwoju regionalnego i miejskiego.

EWRC jest również pewnego rodzaju platformą komunikacji politycznej w sprawie rozwoju polityki spójności UE i podnosi świadomość decydentów na temat znaczenia regionów i miast w kształtowaniu polityki UE. Europejski Tydzień Regionów i Miast to największe europejskie wydarzenie publiczne tego rodzaju.

Europejski Tydzień Regionów i Miast jest współorganizowany przez Komisję Europejską, Europejski Komitet Regionów (KR) oraz regiony i miasta z całej UE.

Zrównoważony wzrost

Tegoroczne warsztaty, debaty i seminaria przebiegać będą pod hasłem „Regiony i miasta na rzecz zrównoważonego wzrostu sprzyjającego włączeniu społecznemu”.

„Tydzień” rozpoczęła w poniedziałek, 10 października wspólna sesja plenarna Europejskiego Komitetu Regionów oraz komisji Parlamentu Europejskiego REGI . W kolejnych dniach odbędzie się około 130 warsztatów, debat i seminariów.

Poszczególne warsztaty, debaty i seminaria są organizowane przez KE i KR oraz partnerstwa europejskich regionów i miast. Wieczorem 11 października w centrum sztuki BOZAR w centrum Brukseli odbędzie się oficjalne przyjęcie Europejskiego Tygodnia Miast i Regionów dla uczestników EWRC z udziałem przedstawicieli KE, KR i PE.

Przyjęcie połączone jest z ceremonią wręczenia nagród „Regio Stars Awards” za najlepsze europejskie projekty realizowane z funduszy polityki spójności.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.