PARTNER PORTALU
  • BGK

Expo 2022/23, Łódź: Miasto w oryginalny sposób walczy o Expo. Zobacz

  • bad/PAP    6 listopada 2017 - 20:24
Expo 2022/23, Łódź: Miasto w oryginalny sposób walczy o Expo. Zobacz
Wśród uczestników akcji spotkać można było przedszkolaków, uczniów, młodzież, osoby dorosłe i seniorów. Fot. UM Łódź

Łódź walczy o głosy angażując mieszkańców, którzy wzięli udział we flash mobie, tworząc wspólnie wielkie logo Expo.
Wkrótce poznamy nazwę miasta, które zostanie organizatorem światowej wystawy Expo 2022/23. Członkowie Międzynarodowego Biura Wystaw mieszczącego się w Paryżu podejmą decyzję 15 listopada br. Tymczasem miasto walczy o głosy angażując mieszkańców, którzy z entuzjazmem wzięli udział we flash mobie, tworząc wspólnie wielkie logo Expo.

Łódzki flash mob to efekt współpracy Centrum Dialogu im. Marka Edelmana oraz Urzędu Miasta Łodzi. Swoje poparcie dla kandydatury miasta na organizatora wystawy Expo w 2022 roku wyraziły setki łodzian. Wśród uczestników akcji spotkać można było przedszkolaków, uczniów, młodzież, osoby dorosłe i seniorów, którzy dołączali do ludzkiej kompozycji zarówno w grupach, jak i pojedynczo. 

Całość została sfilmowana, a efekty zorganizowanej wspólnymi siłami akcji zobaczą członkowie komisji decydującej o tym, gdzie odbędzie się Międzynarodowa Wystawa Expo 2022/23.

Wystawa w Łodzi miałaby się odbywać od czerwca do września 2022 r. Tematem przewodnim ma być rewitalizacja miast jako warunek rozwoju aglomeracji na świecie. Wyjątkowość Expo 2022 w Łodzi polegać ma na tym, że wystawa nie będzie budowana od podstaw na obrzeżach miasta, lecz powstanie w ścisłym jego centrum.

Władze Łodzi zakładają, że tylko ok. 30 proc. obiektów wzniesionych na potrzeby Expo ma mieć charakter tymczasowy - większość pawilonów, apartamentów dla obsługi czy infrastruktury związanej z bezpieczeństwem i spędzaniem wolnego czasu po zakończeniu Expo stosunkowo niedużym kosztem ma być przekształcona na biura, mieszkania, punkty o charakterze usługowym czy handlowym. Ich komercjalizacją zajmie się specjalnie powołana spółka.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.