PARTNER PORTALU
  • BGK

Film o Gdańsku wygrał międzynarodowy festiwal

  • pt    13 czerwca 2016 - 10:54
 Film o Gdańsku wygrał międzynarodowy festiwal

Fragment nagrodzonego filmu

• Nagroda w kategorii Najlepszy Film Promujący Miasto oraz nagroda specjalna za sposób zaprezentowania tematu wolności trafiły do twórców wizerunkowego obrazu "Gdańsk Opowieść o wolności" podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmów Turystycznych, Ekologicznych i Artystycznych FilmAT.
FilmAT – The International Film Art & Tourism Festival organizowany jest corocznie od jedenastu lat. Odbywa się we współpracy i pod patronatami najwyższych instytucji państwowych na czele z Ministerstwem Sportu i Turystyki, Ministerstwem Środowiska, Polską Organizacją Turystyczną, Polskim Instytutem Sztuki Filmowej, a także w kooperacji z ambasadami różnych państw z całego świata.

Gdańsk w tegorocznej edycji festiwalu zdobył pierwszą nagrodę w kategorii Najlepszy Film Promujący Miasto (1-5 minut). Przypadła mu w udziale również specjalna nagroda za sposób zaprezentowania tematu wolności, którą przyznał przewodniczący jury Zbigniew Żmudzki, w przeszłości koproducent animacji "Piotruś i Wilk" (jego autorzy otrzymali w 2008 roku Oscara).


W filmie wzięło udział prawie 30 aktorów i statystów. Malowniczą ulicę Mariacką, Stadion Energa Gdańsk, Park Oliwski oraz wiele innych miejsc wypełniła ekspresja artystów, sportowców, rekonstruktorów i zwykłych-niezwykłych mieszkańców.

Ten projekt to przedstawienie wolności w innym ujęciu niż tradycyjne, historyczne. Tutaj wolność to niepohamowana determinacja, która sprawia, że mieszkańcy Gdańska w nieszablonowy sposób wyrażają swoją osobowość.

- Wolność wpisana jest w DNA miasta. Nie ma Gdańska bez wolności. Wartość od wieków najwyżej ceniona przez gdańszczan ukształtowała ducha tego miejsca, jest fundamentem marki i to wokół niej snujemy opowieść o Gdańsku. To temat i piękny, i trudny jednocześnie w komunikacji, mamy więc ogromną satysfakcję, że potrafiliśmy oddać ją prezentując Gdańsk w sposób nietuzinkowy - mówi Anna Zbierska, dyrektor Wydziału Promocji, Informacji i Komunikacji Społecznej.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: