PARTNER PORTALU
  • BGK

Filmowcy pokochali Wrocław. Miasto w finale prestiżowego konkursu

  • aw/PAP    17 września 2017 - 10:22
Filmowcy pokochali Wrocław. Miasto w finale prestiżowego konkursu
Wrocław to bardzo "filmowe" miasto (fot.pixabay)

Stolica Dolnego Śląska - Wrocław - znalazła się w finale konkursu na najlepszą europejską lokację filmową. O tym, kto wygra, zdecydują internauci – podali organizatorzy.
- Z dumą i radością informujemy, że Wrocław znalazł się w finale konkursu na najlepszą europejską lokację filmową, organizowanego przez Europejskie Stowarzyszenie Komisji Filmowych (EUFCN) z okazji 10-lecia jego istnienia. Celem jest wyłonienie najlepszego w ostatniej dekadzie pleneru lub obiektu filmowego w Europie - napisano w komunikacie miasta.

Jak podano, finalistów wybrało gremium ekspertów i krytyków współpracujących z portalem Cineuropa, spośród zgłoszeń nadesłanych przez komisje filmowe, członków Stowarzyszenia.

- Głosują widzowie, a główną nagrodą dla osób biorących udział w plebiscycie jest wycieczka do zwycięskiej lokacji  - napisała Natalia Stysło reprezentująca Wroclaw Film Commission Dolnośląski Konkurs Filmowy oraz Instytucję Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego Odra-Film.

Podkreśliła, że Wrocław został zgłoszony do tej rywalizacji za sprawą lokacji do filmu "Mostu szpiegów" Stevena Spielberga, który dzięki współpracy z działającą w strukturze Odry-Film Wrocławską Komisją Filmową odwiedził Wrocław ze swoją ekipą w 2014 r. na 6 dni zdjęciowych w rejonie ul. Kurkowej i Ptasiej oraz Mierniczej.

- Rywalizujemy m.in. z "Grą o tron" czy "Mission: Impossible - Rogue Nation - napisano w komunikacie prasowym.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.