Fitch potwierdził ratingi ZKM w Gdańsku, zmienił perspektywę na pozytywną

Fitch Ratings potwierdził rating ZKM w Gdańsku w walucie krajowej i obcej na poziomie BBB oraz długoterminowy rating krajowy na poziomie A+(pol) dla Zakładu Komunikacji Miejskiej w Gdańsku (ZKM), ale zmienił perspektywę ze stabilnej na pozytywną, podała agencja.
Fitch potwierdził ratingi ZKM w Gdańsku, zmienił perspektywę na pozytywną
Fitch zmienił perspektywę ze stabilnej na pozytywną dla ZKM w Gdańsku (fot.gdansk.pl)

"Fitch potwierdził również międzynarodowy długoterminowy rating w walucie krajowej BBB+ oraz długoterminowy rating krajowy AA-(pol) dla programów emisji tramwajowych obligacji przychodowych do kwoty 220 mln zł oraz autobusowych obligacji przychodowych do kwoty 60 mln zł oraz wszystkich emisji dokonanych przez ZKM w ramach tych programów" - podano w komunikacie.

Zmiana perspektywy ratingów ZKM w Gdańsku, ma związek ze zmianą perspektywy ze stabilnej na pozytywną dla międzynarodowego długoterminowego IDR w walucie krajowej oraz długoterminowego ratingu krajowego miasta Gdańska, jedynego właściciela spółki podano także.

W opinii Fitch, spółka oraz jej obligacje przychodowe pozostają powiązane z ryzykiem kredytowym miasta zgodnie z metodyką oceny ratingowej podmiotów należących do sektora publicznego.

"Podniesienie ratingów ZKM i obligacji przychodowych może nastąpić w przypadku podniesienia ratingu miasta przy założeniu, że powiązania spółki oraz obligacji przychodowych z miastem pozostaną silne lub w przypadku udzielenia gwarancji przez właściciela" - podsumowała agencja.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE