PARTNER PORTALU
  • BGK

Forum Inwestycyjne w Tarnowie: Oto najlepsza inwestycja i inwestor 2018 r.

  • PAP/AT    17 kwietnia 2018 - 09:34
Forum Inwestycyjne w Tarnowie: Oto najlepsza inwestycja i inwestor 2018 r.
Wręczono nagrody dla Inwestycji oraz Inwestora Roku 2018 (fot.tarnow.pl)

Nagrody dla najlepszych inwestycji oraz inwestora 2018 roku podczas 11. Forum Inwestycyjnego w Tarnowie zostały przyznane firmie przewozowej FlixBus oraz spółce TDJ, zajmująca się przejmowaniem podmiotów w celu ich restrukturyzacji i optymalizacji ich działalności.
Laureatem w kategorii Inwestycja 2018 roku została firma przewozowa FlixBus, która połączyła się ze znanym na polskim rynku przewoźnikiem autobusowym Polski Bus.

Jak podkreślono w uzasadnieniu wyróżnienia, FlixBus jest największym w Europie operatorem dalekobieżnych połączeń autobusowych, oferującym blisko 250 tys. połączeń dziennie do ponad 1,7 tys. lokalizacji w 27 krajach w Europie. Jurorzy zwrócili uwagę, że znaczną część sukcesu FlixBusa można przypisać cyfryzacji i innowacjom produktowym, które będą udoskonalane w najbliższych miesiącach.

"Inwestycja FlixBusa w polski rynek daje wiele nowych możliwości nie tylko dla pasażerów, ale także dla polskich firm transportowych. Nasz model biznesowy opiera się na ścisłej współpracy z lokalnymi przewoźnikami" - zaznaczyła przedstawicielka laureata, Kamila Zalewska.

Za inwestora roku uznano spółkę TDJ S.A. Celem firmy jest podnoszenie wartości przejmowanych podmiotów poprzez ich restrukturyzację i optymalizację działalności. Firmy z portfolio TDJ mają pięć oddziałów zagranicznych, w szesnastu krajach zlokalizowane są ich przedstawicielstwa, a ich produkty i usługi trafiają na rynki ponad 40 krajów na wszystkich kontynentach.

Czytaj też: Głosowanie na najlepsze inwestycje komunalne

Jak zaznaczył Marcin Zachowicz, dyrektor komunikacji TDJ, firma inwestuje w innowacyjne, technologiczne start-upy o globalnym potencjale. Koncentruje się na spółkach w fazie wczesnego wzrostu oraz wzrostu, ale w przypadku ciekawych projektów inwestuje również na etapie seed (bardzo wczesne stadium rozwoju).

"Firma zajmuje się również lokowaniem kapitału w aktywa finansowe, zakładając krótkoterminowy okres zaangażowania. Dodatkowo inwestuje w akcje dojrzałych spółek, zawsze obejmując pakiety kontrolne" - dodał.

Trwające do wtorku (17 kwietnia) Forum inwestycyjne w Tarnowie skupia się na innowacjach i start-upach. Wiodące tematy tegorocznej konferencji to technologie finansowe (FinTech), nowe technologie w energetyce i w służbie zdrowia, nowoczesne systemy zarządzania w przedsiębiorstwach oraz praktyczne zastosowanie rozwiązań innowacyjnych w biznesie. Uczestniczy w nim około 500 gości - przedstawicieli świata biznesu, polityki oraz nauki, twórców start-upów, przedstawicieli firm doradczych, sektora IT i koncernów przemysłowych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.