PARTNER PORTALU
  • BGK

Forum skarbników

  • GK    14 września 2011 - 08:37
Forum skarbników

O tym, jak wygląda sytuacja finansowa jednostek samorządu terytorialnego w dobie kryzysu sektora finansów debatowali skarbnicy z Małopolski. W dyskusji uczestniczył wicemarszałek Roman Ciepiela.
Wicemarszałek Ciepiela mówił o środkach unijnych, które będzie można pozyskiwać po 2013 r.

– Projekt budżetu unijnego jest dla Polski korzystny – podkreślał wicemarszałek, komentując wstępne założenia podziału środków unijnych na lata 2014-2020.

Zachęcał samorządy do przygotowywania projektów, które wpisują się w strategię Europa 2020 i uwzględniają nowe akcenty w polityce Unii Europejskiej. Zapewnił także o utrzymaniu wysokiego wsparcia z budżetu UE dla celów polityki spójności.

– Zgodnie z zapisami krajowej strategii rozwoju regionalnego nawet 70 proc. środków dla Polski na lata 2014-2020 może być wdrażanych na poziomie regionalnym. To szansa dla samorządów na dodatkowe pieniądze – komentował przewidywany podział środków wicemarszałek.

Zachęcał też do współpracy subregionalnej, wzmacniania organizacji pozarządowych i kreatywności w poszukiwaniu źródeł finansowania inwestycji i projektów niż fundusze z UE, jak np. partnerstwa publiczno-prywatnego. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.