PARTNER PORTALU
  • BGK

Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2017: Ponad 12 mln zł dla projektów obywatelskich

  • bad    24 kwietnia 2017 - 10:41
Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2017: Ponad 12 mln zł dla projektów obywatelskich
Dofinansowano 168 projektów. Kwota dotacji wyniosła ponad 12 mln zł. (Fot. Pixabay)

W ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich 2017 dofinansowano 168 projektów kwotą ponad 12 mln zł.
• Znamy już wyniki konkursu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2017 w Priorytecie 3 i 4.

• Dofinansowano 168 projektów. Kwota dotacji wyniosła ponad 12 mln zł.

• W konkursie mogą brać udział m.in. stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego, spółdzielnie socjalne czy kluby sportowe.

Projekty realizowane w ramach Priorytetu 3 przyczynią się do wzrostu partycypacji obywateli w sprawach publicznych. Celem dofinansowanych projektów jest przede wszystkim  zwiększanie wpływu obywateli na polityki publiczne, rozwijanie edukacji obywatelskiej, wzrost znaczenia organizacji rzeczniczych i strażniczych, a także wspieranie w tworzeniu partnerstw i innych form współpracy służących aktywizacji obywateli.

Czytaj też: Takich konsultacji w Lublinie jeszcze nie było

Projekty realizowane w ramach Priorytetu 4 posłużą wzmocnieniu potencjału organizacji obywatelskich, w szczególności wspierania przez organizacje federacyjne podmiotów III sektora. Celem jest wspieranie działań mających charakter systemowy i zwiększanie kompetencji organizacji obywatelskich.

W ramach Priorytetu 3 Aktywni obywatele, do dofinansowania przeznaczonych zostało 127 podmiotów. Na ich wsparcie przekazana zostanie kwota w wysokości 9 006 429,34 zł. 

W ramach Priorytetu 4 Silne organizacje pozarządowe, wsparcie otrzyma 41 podmiotów. Na dofinansowanie przeznaczono kwotę 3 102 867,12 zł.

W naborze do Priorytetu 3 i 4 prawidłowo złożono 1165 ofert (886 ofert w Priorytecie 3 i 279 ofert w Priorytecie 4).

W konkursie Fundusz Inicjatyw Obywatelskich mogą brać udział organizacje pozarządowe, związki wyznaniowe, stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego, spółdzielnie socjalne, spółki akcyjne i spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oraz kluby sportowe, które nie działają w celu osiągnięcia zysku i które przeznaczają całość dochodu na realizację celów statutowych. Nie muszą one posiadać statusu organizacji pożytku publicznego.

Pełne wyniki FIO 2017 w Priorytecie 3 i 4  dostępne są na stronach resortu rodziny, pracy i polityki społecznej.

Z organizacjami, których wnioski zostały przeznaczone do dofinansowania, skontaktują się przedstawiciele Instytucji Zarządzającej w celu przekazania informacji o przyznanej dotacji oraz z prośbą o ewentualne zweryfikowanie harmonogramów i kosztorysów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.