PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdańsk ceni dobre sąsiedztwo. Są granty na inicjatywy obywatelskie

  • aw    11 kwietnia 2017 - 15:18
Gdańsk ceni dobre sąsiedztwo. Są granty na inicjatywy obywatelskie
Zgłoszenie do Funduszu Grantowego jest równoznaczne ze zgłoszeniem do tegorocznej edycji Gdańskich Dni Sąsiadów (fot.mat.pras.)

40 tys. zł to pula grantów w ramach Gdańskiego Funduszu Sąsiedzkiego. Wystarczy do 30 kwietnia zgłosić obywatelską inicjatywę.
Gdański Fundusz Sąsiedzki ma na celu wspierać aktywność obywatelską i lokalne inicjatywy, które polepszają jakość sąsiedzkiego życia i integrują niewielkie społeczności.

Planujesz wraz z sąsiadami zagospodarować wspólne podwórko? Zorganizować społeczny ogródek? A może wymienić stare ogrodzenie? Gdański Fundusz Sąsiedzki to pula 40 tys. zł na tego typu obywatelskie inicjatywy.

Jak zgłosić swoją inicjatywę?

By wziąć udział w programie należy stworzyć grupę minimum 6 osób chętnych do wspólnego działania i do 30 kwietnia złożyć wniosek dostępny na stronie internetowej www.gdansk.dnisasiadow.pl lub osobiście w siedzibie Fundacji Gdańskiej.

Wniosek zawierać musi opis planowanej w sąsiedztwie inicjatywy i budżet. 80 spośród zgłoszonych inicjatyw otrzyma granty w wysokości maksimum 500 zł na realizację.

Gdańskie Dni Sąsiadów

Zgłoszenie do Funduszu Grantowego jest równoznaczne ze zgłoszeniem do tegorocznej edycji Gdańskich Dni Sąsiadów – wspólne, sąsiedzkie świętowanie może być ukoronowaniem wcześniejszej pracy.

Program organizowany jest przy współpracy Fundacji Gdańskiej, EDF Polska w ramach programu Moc Sąsiedztwa, Lokalna Energia oraz Instytutu Kultury Miejskiej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.