PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdańsk. Co przeszkadza mieszkańcom?

  • JL    5 grudnia 2016 - 09:30
Gdańsk. Co przeszkadza mieszkańcom?
Mieszkańcom Gdańska najbardziej przeszkadza parkowanie samochodów w miejscach niedozwolonych. Fot. Pixabay.com

Parkowanie samochodów w miejscach niedozwolonych, psie odchody i zaśmiecanie miejsc publicznych – to główne problemy utrudniające życie codzienne, które wskazali w ankiecie straży miejskiej mieszkańcy Gdańska.
Straż Miejska w Gdańsku ankietę przeprowadza od kilku lat. Wisiała ona przez cały listopad na stronie internetowej straży. Miała prostą formułę: trzeba było zaznaczyć trzy z dziewięciu możliwych problemów najbardziej dokuczających mieszkańcom. Wypełniło ją 1681 gdańszczan.

– Jeśli problemem są psie kupy, wiadomo, że potrzeba więcej pieszych patroli w określonych godzinach, więcej akcji edukacyjnych na przykład w szkołach – tłumaczy Wojciech Siółkowski, inspektor ds komunikacji społecznej Straży Miejskiej w Gdańsku. – Z kolei parkowanie samochodów w miejscach niedozwolonych dla nas oznacza częstsze wizyty patroli samochodowych, które mają przy sobie blokady. Wiedzę o problemach dzielnicy mamy jednak nie tylko z ankiet internetowych. Każdego miesiąca w radzie dzielnicy dyżuruje strażnik, który wysłuchuje mieszkańców. Jesteśmy regularnie na spotkaniach mieszkańców z prezydentem Gdańska.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.