PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdańsk jako Paryż w bollywoodzkiej superprodukcji. Jest już zwiastun

  • pt    29 września 2017 - 08:52
Gdańsk jako Paryż w bollywoodzkiej superprodukcji. Jest już zwiastun
Zdjęcia kręcono głównie w Indiach, ale ekipa filmowa na kilka dni pojawiła się także w Gdańsku, który w kilku scenach odtwarza Paryż (fot.youtube)

W maju tego roku do Gdańska przybyła ekipa filmowa prosto z Indii, by nakręcić kilka scen do filmu „Mersal”. Internet obiega właśnie zwiastun tej produkcji, w którym widać m.in. Stadion Energa Gdańsk oraz Wyspę Spichrzów z kołem widokowym.
Tytuł roboczy filmu brzmiał „Vijay 61”, w kinach będzie pokazywany jednak jako „Mersal”. Premierę w Indiach zaplanowano na 18 października.

Film opowiada o lekarzu, który otworzył w Indiach darmową praktykę medyczną i poświęcił się pomocy ubogim, co szybko zostało zauważone i docenione w Europie. Główny bohater zostaje więc zaproszony do Paryża po odbiór prestiżowej nagrody dla wyjątkowych lekarzy. Nie zabraknie miłości i magii.

W roli głównej wystąpi Joseph Vijay, bardzo popularny w Indiach aktor, który w „Mersal” wcieli się aż w trzy postacie - lekarza oraz jego dwóch synów.

Zdjęcia kręcono głównie w Indiach, ale ekipa filmowa na kilka dni pojawiła się także w Gdańsku, który w kilku scenach"udaje" Paryż. W połowie maja filmowymi plenerami stały się lotnisko im. Lecha Wałęsy, Wyspa Spichrzów (koło widokowe, Motława, Most Zielony, fragment Długiego Pobrzeża) oraz Stadion Energa Gdansk. S

Gdańskie obiekty widoczne są w zwiastunie filmu, który na youtubie obejrzało już ponad 20 mln. osób

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.