PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdańsk. Kultura ma się dobrze

  • JL    28 czerwca 2016 - 09:51
Gdańsk. Kultura ma się dobrze
Gdańsk dobrze dba o kulturę. Fot. Pixabay.com

Gdańsk postrzegany jest jako miasto, które wykorzystało swoją szansę i rozwinęło się w dobrym kierunku – tak twierdzą znawcy tematyki z pięciu dużych miast Polski.
Mieszkańcy Warszawy, Krakowa, Katowic, Wrocławia i Łodzi ocenili kulturę w Gdańsku w ramach projektu „Kultura w Gdańsku. Badanie środowiska opiniotwórczego. Diagnoza pozycji Gdańska na mapie kulturalnej Polski”. Sondaż wykonało łódzkie Biuro Badań Społecznych Question Mark na zlecenie Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku.

Gdańsk to zdaniem badanych miasto, na które patrzy się przez pryzmat Trójmiasta. Jednocześnie postrzegane jest jako miasto o silnej pozycji w kulturze, w stosunku do pozostałych ośrodków miejskich, mające ciekawą ofertę kulturalną – choć nie ma wizerunku lidera w tej dziedzinie.

Gdańsk uznano za miasto rozwojowe, dynamiczne, inwestujące w rozwój infrastruktury kultury, a także otwarte i przychylne działaniom kulturalnym. Badani zwrócili również uwagę na oddolność działań i wsparcie dla nich ze strony władz Gdańska, oceniając je pozytywnie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.