PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdańsk. Miasto obdaruje samotne babcie i dziadków

  • KDS    16 stycznia 2018 - 18:39
Gdańsk. Miasto obdaruje samotne babcie i dziadków
Samotni seniorzy otrzymają prezenty z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. (fot.pixabay)

Paczki wypełnione kosmetykami oraz słodkościami otrzyma blisko 40 samotnych seniorów z Gdańska. Z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka, na pomysł obdarowania osób, które nie mogą liczy na miły gest ze strony wnucząt, wpadli pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku.
- To ważne, że mieszkańcy nie zapominają o seniorach, którzy z różnych przyczyn nie mogą liczyć na pamięć swoich wnuków – podkreśla Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. Jak dodaje, taki drobny gest może sprawić starszemu człowiekowi przyjemność, ale przede wszystkim przypomni mu, że nie jest sam.

- Że ma wokół siebie życzliwych ludzi. Zachęcam gdańszczan do takich pięknych odruchów serca i prawdziwej, codziennej solidarności - podkreśla Kowalczuk. 

W zestawach dla pań, podopiecznych MOPR, znajdą się m.in. dobrej marki kremy pod oczy i na noc, balsamy, mydła, szampony i słodkości. Z kolei w paczkach dla seniorów, oprócz kosmetyków, są też m.in. golarki, skarpetki i coś słodkiego. Pomysłodawcy liczą, że sama świadomość, że ktoś o nich pamięta, będzie miała dla nich duże znaczenie. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.