PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdańsk: ważne spotkanie władz miasta, deweloperów i zakładu utylizacyjnego

  • MN    30 czerwca 2016 - 13:59
Gdańsk: ważne spotkanie władz miasta, deweloperów i zakładu utylizacyjnego
Na spotkaniu dokładnie omówiono strategiczną inwestycję - do końca 2018 r. ma powstać nowa, hermetyczna instalacja kompostowania (fot. mat.pras.)

• W Europejskim Centrum Solidarności odbyło się spotkanie władz Gdańska, spółki Zakład Utylizacyjny i przedstawicieli branży deweloperskiej, którzy inwestują lub rozważają inwestowanie w południowym Gdańsku.
• Tematem dyskusji był wpływ zakładu, funkcjonującego na Szadółkach, na otoczenie. Jak potwierdzili uczestnicy, była to potrzebna inicjatywa.
- Jest to kolejny element naszych działań komunikacyjnych skierowanych do interesariuszy spółki, tym razem deweloperów – wyjaśnia Wojciech Głuszczak, prezes ZU. – Zależy nam, aby wiedza wszystkich zainteresowanych była jak najpełniejsza. To oczywiste, że przyszłość zakładu oraz ograniczanie uciążliwości to bardzo poważne zagadnienia dla inwestorów z tej okolicy. Dla nas z kolei branża deweloperska to potencjalni partnerzy w sprawnym przekazywaniu kluczowych informacji do mieszkańców, także tych przyszłych, Gdańska czy też Kowal i Otomina w Gminie Kolbudy.

Podczas spotkania dokładnie nakreślono m.in. przyczyny problemu uciążliwości zapachowej, sposób i perspektywę dalszego redukowania tego problemu (inwestycje), fakty i badania potwierdzające, że funkcjonowanie zakładu nie ma wpływu na zdrowie okolicznych mieszkańców, a także argumenty potwierdzające, że spalarnia odpadów będzie bezpieczna dla otoczenia i środowiska.

Na spotkaniu dokładnie omówiono strategiczną inwestycję, która jest w przygotowaniu. Do końca 2018 roku ma powstać nowa, hermetyczna instalacja kompostowania, zajmująca część obecnego placu dojrzewania kompostu. To materiał na placu jest właśnie głównym źródłem przykrych zapachów.

Przeprowadzono ponadgodzinną dyskusję z udziałem zastępcy prezydenta Gdańska, Andrzeja Bojanowskiego.

- Na pewno oczekiwane są jak najszersze działania informacyjne, kampanie wyjaśniające ten trudny temat. I to nie tylko z naciskiem na bliskie sąsiedztwo, ale skierowane do mieszkańców całego miasta – komentowała Iwona Gabryel z 4 Invest.

- My potrzebujemy prostego i oficjalnego przekazu, który w sposób odpowiedzialny będziemy mogli powtórzyć naszym klientom, jak inwestycje przełożą się na redukowanie uciążliwości – dodała Wiesława Kurpiewska, reprezentująca Polnord.

Dla uczestników spotkania przygotowano specjalne materiały informacyjne do wykorzystywania w biurach obsługi w bieżących kontaktach z klientami oraz wskazano sposoby pozyskiwania szczegółowych informacji, dzięki stałemu zaangażowaniu Zakładu Utylizacyjnego.

- Jestem przekonany, że ta inicjatywa ułatwi państwu podjęcie ważnych decyzji biznesowych, dialog z klientami, a jednocześnie umożliwi też przekazywanie im rzetelnej, pozyskanej u źródła, wiedzy na ten temat. Bardzo nam zależy, aby do mieszkańców docierała rzeczowa i spójna informacja, bez względu na to, czy poszukują jej w Urzędzie Miejskim, Zakładzie czy u wybranego dewelopera – podkreślał wiceprezydent Andrzej Bojanowski.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.