PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdynia: Która dzielnica najlepsza? Ruszył Konkurs Przyjazna Dzielnica

  • Housemarket.pl/AT    21 marca 2017 - 10:59
Gdynia: Która dzielnica najlepsza? Ruszył Konkurs Przyjazna Dzielnica
Konkurs "Przyjazna Dzielnica" ma na celu budowanie lokalnej społeczności w oparciu o wspólne diagnozowanie potrzeb i kreowanie dla nich stosownych rozwiązań (fot.pixabay.com)

W Gdyni ruszyła druga edycja konkursu Przyjazna Dzielnica. Pula nagród wynosi 550 000 zł, z czego na każdą z dzielnic przypada 25 000 zł.
Konkurs ma na celu budowanie lokalnej społeczności w oparciu o wspólne diagnozowanie potrzeb i kreowanie dla nich stosownych rozwiązań. Pozyskiwane środki służyć mają podnoszeniu jakości życia wszystkich mieszkańców.

Na najlepsze pomysły zostaną przekazane środki z budżetu miasta, umożliwiające realizację poszczególnych projektów w każdej z 22 dzielnic Gdyni. Środki mogą w wyniku głosowania zostać przeznaczone na jeden lub kilka projektów.

Czytaj też: Oto bezpieczne i niebezpieczne miasta w Polsce

- Składane wnioski dotyczyć mogą rocznych lub wieloletnich projektów zadań gminy w zakresie integracji mieszkańców dzielnicy, organizacji czasu wolnego dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych, działań kulturalnych, sportowych, podnoszenia poczucia bezpieczeństwa, a także działań na rzecz rodziny. Środki konkursu nie mogą być przeznaczone na projekty inwestycyjne i remontowe – wyjaśnia wiceprezydent Michał Guć.

Termin składania wniosków w tegorocznej edycji konkursu „Przyjazna Dzielnica” upływa 7 lipca 2017 r., a wyniki konkursu ogłoszone zostaną 10 października.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.