PARTNER PORTALU
 • BGK

Gdynia: Nadmorski Plener Czytelniczy czas zacząć

 • AW/PAP    29 lipca 2016 - 10:31
Gdynia: Nadmorski Plener Czytelniczy czas zacząć
Co roku gdyński plener czytelniczy przyciąga mieszkańców i turystów (fot.gdynia.pl)

• Spotkania z 60 autorami książek reprezentującymi bardzo różne gatunki literackie złożą się na Nadmorski Plener Czytelniczy rozpoczynający się w piątek w Gdyni.
• Częścią trzydniowej imprezy będzie także kiermasz książki, w którym udział zapowiedziało 90 wystawców.
• Organizatorem imprezy jest miasto Gdynia.
"Plener adresowany jest zarówno do tych osób, które czytają na co dzień, jak też do tych, które czytają mniej, a które chcemy zachęcić do sięgnięcia po lekturę. Stąd właśnie lokalizacja imprezy - nadmorski bulwar w Gdyni, który chętnie odwiedza latem wielu turystów" - powiedziała Dorota Sadowińska-Rzepka, koordynatorka projektu Nadmorski Plener Czytelniczy w Gdyni.

Na imprezę złożą się m.in. spotkania ze znanymi i popularnymi autorami, jak np. prof. Jerzy Bralczyk, Hanna Bakuła, Janusz Leon Wiśniewski czy felietonistka i scenarzystka Ilona Łepkowska.

Zaplanowano także spotkania z dziennikarzami będącymi zarazem autorami książek poświęconych bardzo różnej tematyce, w tym Stefanem Szczepłkiem, Grzegorzem Miecugowem, Markiem Przybylikiem, Tomaszem Sekielskim czy Romanem Czejarkiem.

Na Plenerze pojawią się także pisarki nominowane do Nagrody Literackiej Gdynia - Renata Lis i Weronika Murek, a także autorki bestsellerów, w tym książek dla dzieci - Agnieszka Tyszka i tych dedykowanych młodzieży - Nina Reichter. O swoich książkach i działalności na rzecz ochrony przyrody opowie z kolei znany dziennikarz i ekolog Adam Wajrak.

Oprócz spotkań z autorami książek dla dzieci i młodzieży, z myślą o tych młodszych czytelnikach przygotowano też m.in. głośne czytanie książek oraz liczne warsztaty, w tym ilustratorskie, które poprowadzi Daniel de Latour oraz literacko-plastyczne, które prowadzić będą autorka wierszy dla dzieci i biolog morza - Patrycja Wojtkowiak-Skóra oraz ilustratorka Natalia Uryniuk.

Zaplanowano też spotkanie z żoną tragicznie zmarłego alpinisty Maćka Berbeki, Ewą Dyakowską-Berbeką, która opowiedziała o swoim życiu w wydanym w formie książki wywiadzie-rzece. O podobnej książce pt. "Zwykły polski los" zawierającej historię jego rodziny opowie też były prezydent Bronisław Komorowski.

W programie Pleneru znalazło się też spotkania z autorką relacji z podróży po egzotycznych krajach - Katarzyną Boni oraz blogerkami: Katarzyną Tusk i Zofią Cudny.

Każdego wieczoru na scenie ustawionej na nadmorskim bulwarze odbędzie się też koncert w wykonaniu zespołów Big Jack. Trio Jacka Siciarka lub Jo & Lazy Fellow.

W namiotach ustawionych wzdłuż gdyńskiego bulwaru odbywać się będzie trzydniowy jarmark książki, w ramach którego swoją ofertę zaprezentuje około 90 wydawnictw zarówno dużych domów wydawniczych z tradycjami, jak i tych rozpoczynających działalność w tej dziedzinie.

Organizatorem Pleneru jest miasto Gdynia, partnerem merytorycznym - spółka Targi Książki, a organizatorem wykonawczym - organizator Warszawskich Targów Książki - Murator EXPO. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Modernizujmy armię rozsądnie. Wnioski po Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach ⬇️ @polskathetimes @EECKatowice polskatimes.pl/strefa-biznesu…
  @EECKatowice - (RT) @PZLSwidnik
 • W wiceministrem zdrowia Zbigniewem J. Królem @MinZdrowia na @EECKatowice rozmawialiśmy m.in. o zdrowiu publicznym. Po I wojnie światowej Polska była wschodnioeuropejskim liderem w tej dziedzinie #zdrowiepubliczne #EKG2018 #EEC2018 bit.ly/2kezwvf https://t.co/TL0Aq2HW8R
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.