PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdynia: Wielkanoce śniadanie na tysiąc osób

  • pt    30 marca 2018 - 21:20
Gdynia: Wielkanoce śniadanie na tysiąc osób
W Gdyni, tradycyjnie specjalnie dla osób samotnych i potrzebujących przygotowywane jest śniadanie wielkanocne (fot. Dawid Linkowski/gdynia.pl)

Żurek, jajka gotowane, biała kiełbasa, bigos, sałatka jarzynowa i pasztet, ciasta - to menu wielkanocnego śniadania, jakie dla wszystkich potrzebujących przygotowuje miasto Gdynia.
W Gdyni, tradycyjnie specjalnie dla osób samotnych i potrzebujących przygotowywane jest śniadanie wielkanocne. Odbędzie się ono, jak co roku, w wielkanocny poranek - 1 kwietnia o godz. 8.00 w dolnym kościele oo. Franciszkanów. Nie zabraknie tradycyjnych potraw i świątecznych paczek. Życzenia złoży prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

Czytaj też: Wielkanoc: produkcja jajek w województwach

- Wspólne śniadanie wielkanocne to gdyńska tradycja. Ten szczególny dzień spędzamy razem z gdynianami. Każdego roku działania Gdyni wspierają niezastąpieni wolontariusze. To dzięki ich pracy osoby samotne, potrzebujące otrzymują wsparcie i poczucie, że jest ktoś na kim mogą zawsze polegać. Na naszym stole jak zawsze pojawią się świąteczne przysmaki, nikt też nie odejdzie do domu z pustymi rękoma - mówi prezydent Wojciech Szczurek.

W przygotowaniach pomaga grupa około 100 wolontariuszy. Są to harcerze ZHR, Fundacja Zmian Społecznych „Kreatywni”, Centrum Aktywności Seniora, Carita.

Organizator, miasto Gdynia zapewnia, że każda potrzebująca osoba będzie mogła dołączyć do świątecznego śniadania. Miejsc przy stole jest blisko tysiąc.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.