PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdynia żeglarską stolicą świata

  • pt    8 marca 2016 - 09:40
Gdynia żeglarską stolicą świata
Gdynia już od 16 lat organizuje największe młodzieżowe regaty w kraju. (fot.gdynia.pl)

• Blisko 500 zawodników z 76 państw, 125 trenerów, 8 konkurencji i 8 dni rywalizacji. Tak będą wyglądały Mistrzostwa Świata Juniorów ISAF, które w lipcu w 2019 roku odbędą się w Gdyni.
• To wielki sukces Gdyni - żeglarskiej stolicy Polski, która już od 16 lat organizuje największe młodzieżowe regaty w kraju.
Mistrzostwa Świata Juniorów (2019 Youth Sailing World Championships) będą największymi młodzieżowymi regatami świata w 2019 roku. Na Zatoce Gdańskiej wyznaczone zostaną trzy trasy, na których odbywać będzie się walka w ośmiu klasach.

- Jestem dumny, że udało się nam pozyskać imprezę światowego formatu. Natura obdarzyła nas świetnymi warunkami, dlatego zawsze staramy się je wykorzystać. Jestem przekonany, że staniemy na wysokości zadania i zorganizujemy wzorowe regaty - mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Bogate doświadczenia miasta z morza i marzeń

Doświadczenie, infrastruktura i dynamiczny rozwój projektów żeglarskich zadecydowały o przyznaniu Gdyni praw do organizacji mistrzostw. Proces aplikacji trwał kilkanaście miesięcy, a jego zwieńczeniem była prezentacja miasta, która odbyła się 8 lutego w Southampton.

Do ostatniego etapu negocjacji wybrano Szanghaj (Chiny), Lelystad (Holandia) i Gdynię.

- Z tak bogatym doświadczeniem Gdynia jest doskonale przygotowana do organizacji najważniejszych juniorskich wydarzeń żeglarskich. Świetna baza w połączeniu z lokalizacją i warunkami pogodowymi pozwolą stworzyć fantastyczne mistrzostwa świata. Cieszę się na współpracę z Polskim Związkiem Żeglarskim i miastem Gdynia - mówi Alistar Dickson, dyrektor World Sailing Events.

Gdynia na pozytywny wizerunek sportowego żeglarstwa pracuje od dawna organizując od 16 lat największe w Polsce regaty Volvo Gdynia Sailing Days, w których co roku udział bierze blisko tysiąc żeglarzy.

W Gdyni regularnie odbywają się również duże wydarzenia żeglarskie, takie jak: Operacje Żagiel, Zlot Żaglowców Tall Ships Races czy The Culture 2011 Tall Ships Regatta.

Mistrzostwa Świata Juniorów odbędą się w Gdyni po raz drugi - miasto gościło najlepsze nadzieje żeglarstwa w 2004 roku.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.