PARTNER PORTALU
  • BGK

Gliwice: Zbliża się siódma edycja Dnia Nauki i Przemysłu

  • PAP/JL    13 kwietnia 2016 - 08:33
Gliwice: Zbliża się siódma edycja Dnia Nauki i Przemysłu

W Gliwicach 20 maja odbędzie się siódma edycja Dnia Nauki i Przemysłu. Fot. Pixabay.com

Roboty wspomagające rehabilitację pacjentów, systemy umożliwiające filmowanie i fotografowanie z powietrza – te i inne rozwiązania będzie można zobaczyć podczas 7. edycji Dnia Nauki i Przemysłu w Gliwicach.
Tegoroczna edycja organizowanej przez Park Naukowo-Technologiczny Technopark Gliwice i miejscowy samorząd imprezy odbędzie się 20 maja. Innowacyjne firmy, uczelnie i jednostki naukowe, które chciałyby zaprezentować swoje pomysły szerokiej publiczności lub znaleźć partnerów do współpracy, mają jeszcze ponad tydzień na zgłoszenie swego udziału w tym wydarzeniu – termin mija 22 kwietnia.

Doroczny Dzień Nauki i Przemysłu to rodzaj naukowego pikniku, który daje możliwość prezentacji innowacji w różnych dziedzinach – od świata gier komputerowych i wirtualnej rzeczywistości, po zaawansowane, specjalistyczne rozwiązania stosowane w przemyśle czy ochronie zdrowia.

W tym roku nie zabraknie nowości technologicznych, m.in. w dziedzinie gier na urządzenia mobilne – zarówno mobilnych wersji licencjonowanych, klasycznych gier planszowych, jak i nowatorskich, oryginalnych eksperymentów z gatunku casual. Będą też prezentacje dotyczące mechatroniki i szeroko pojmowanych technik inżynierskich oraz pokazy możliwości robotów, wspomagających fizjoterapeutów w diagnostyce rehabilitacyjnej i fizjoterapii.

Udział w pikniku jest bezpłatny.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: