PARTNER PORTALU
  • BGK

Gmina Lipowa nie ma nazw ulic. Ale to się zmieni

  • MIW    29 lutego 2016 - 11:40
Gmina Lipowa nie ma nazw ulic. Ale to się zmieni
Kto znajdzie się wśród pierwszych patronów ulic w Lipowej? Okaże się jesienią. (Fot. : www.rawicz.policja.gov.pl).

• To jedna z ostatnich takich gmin w całym powiecie żywieckim.
• Uchwały o nazwie ulic poprzedzą konsultacje społeczne z mieszkańcami.
• W kolejnych latach nazwy ulic pojawią w kolejnych sołectwach.
To będzie prawdziwa rewolucja. Jeszcze w tym roku w gminie Lipowa (pow. żywiecki, woj. śląskie) pojawią się pierwsze nazwy ulic. Do tej pory była ona jedną z ostatnich gmin w powiecie, która nie posiadały nazw ulic (zresztą w innych regionach również można znaleźć miejscowości, gdzie dopiero niedawno pojawiły się nazwy ulic).

Na początek nazwy ulic pojawią się we wsiach Sienna i Słotwina. Jak informują przedstawiciele gminy jeszcze w marcu geodeci rozpoczną w terenie inwentaryzację budynków. Na przełom lipca i sierpnia zaplanowano konsultacje społeczne. Po nich zostanie podjęta uchwała rady gminy w sprawie nadania nazw ulic. Następnie każdy właściciel posesji otrzyma zawiadomienie o nazwie ulicy i numerze domu. W kolejnych latach, te procedury będą się powtarzać i nadawane będą nazwy ulicy w kolejnych sołectwach.

- Nazewnictwo ulic to jedna z kilku priorytetowych kwestii w naszej gminie. Nasi mieszkańcy czekali na uregulowanie tej sprawy bardzo długo! Cieszę się, że już w tym roku po konsultacjach z mieszkańcami nadamy nazwy ulic w kilku sołectwach - mówi Jan Góra, wójt gminy Lipowa.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.