PARTNER PORTALU
  • BGK

Green Velo będzie promowana i rozwijana przez Regionalne Organizacje Turystyczne

  • MN    3 kwietnia 2017 - 16:46
Green Velo będzie promowana i rozwijana przez Regionalne Organizacje Turystyczne
Green Velo jest jednym z kluczowych projektów Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013. (fot. pixabay)

Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo będzie promowany i rozwijany o kolejne trasy.
• Podpisano umowę o współpracy na rzecz rozwoju i promocji szlaku rowerowego Green Velo w Polsce Wschodniej.

• Liderem umowy jest województwo lubelskie. 

• Wkrótce szlak powinien być wzbogacony o kolejne trasy. 

Samorządy Województw Polski Wschodniej i Regionalne Organizacje Turystyczne (ROT) podpisały 3 kwietnia w Warszawie umowę o współpracy partnerskiej na rzecz rozwoju i promocji Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo.

Green Velo jest jednym z kluczowych projektów Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013. Jest to rezultat działań o charakterze ponadregionalnym, podejmowanych wspólnie przez pięć województw Polski Wschodniej w zakresie tworzenia infrastruktury i promocji produktu turystycznego.

- Kontynuacja współpracy partnerów regionalnych jest kwestią kluczową jeśli chodzi o dalszy rozwój szlaku Green Velo. Realizacja komponentu promocyjnego - komplementarnego do części inwestycyjnej - pozwoliła stworzyć solidną podstawę współpracy, w którą włączone są także samorządy lokalne i regionalne organizacje turystyczne. Liczę na to, że wkrótce szlak zostanie wzbogacony o kolejne trasy – powiedział wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak.

Czytaj też: Do Białegostoku wracają miejskie rowery BiKeR

Umowa została zawarta na rok z możliwością aneksowania na kolejne lata. Funkcję lidera umowy powierzono Województwu Lubelskiemu. Do jego zadań będzie należało inicjowanie i koordynowanie współpracy. 

ROT-y w ramach wyżej wymienionej umowy pełnią funkcję partnera merytorycznego, który może zostać zaangażowany do współpracy z urzędem marszałkowskim lub samodzielnej realizacji powierzonych województwu zadań.

- Mam nadzieję, że dzisiejsza umowa będzie kontynuowana w następnych latach. Liczę na państwa owocną, zgodną i skuteczną współpracę oraz zachęcam do podejmowania nowych wyzwań w przyszłości – zaznaczył wiceszef resortu rozwoju.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Szymon | Znajkraj, 2017-04-04 14:22:31

    Może w końcu turyści doczekają się map z informatorami o okolicach, w których się zatrzymują? Na dzień dzisiejszy na większości, a może wszystkich Miejscach Obsługi Rowerzystów wisi ta sama mapa, opowiadając o całym szlaku, zamiast o lokalnych ciekawostkach. O naszych wrażeniach ze świętokrzyski...ego odcinka Green Velo napisałem na stronach naszego bloga: znajkraj.pl/szlakiem-green-velo-z-kielc-do-sandomierza  rozwiń