PARTNER PORTALU
  • BGK

GUS prowadzi badanie spójności społecznej. Ankieterzy mogą cię odwiedzić

  • KDS    19 lutego 2018 - 10:22
GUS prowadzi badanie spójności społecznej. Ankieterzy mogą cię odwiedzić
Ankieter GUS będzie legitymował się imiennym identyfikatorem wydanym przez Urząd Statystyczny w danym województwie (fot.pixabay.com)

Do 30 maja 2018 roku Główny Urząd Statystyczny prowadzi Badanie spójności społecznej. W tym czasie do naszych drzwi mogą zapukać ankieterzy. W związku z tym GUS prosi o wyrażenie zgody na wzięcie udziału w badaniu.
Jak informuje GUS, Badanie spójności społecznej przeprowadzane jest regularnie co kilka lat. Obejmuje całą Polskę. Dotychczasowe wyniki zostały wykorzystane w wielu publikacjach dostępnych na stronie internetowej GUS, m.in. w publikacji „Jakość życia w Polsce w 2015 r.”, zaś wyniki w podziale na województwa zaprezentowane są w opracowaniu „Terytorialne zróżnicowanie jakości życia w Polsce w 2015 r.”.

- Informacje zebrane podczas wywiadów pozwolą na dokonanie wszechstronnej oceny poziomu życia Polaków. Jakość uzyskanych danych zależy zarówno od państwa udziału w badaniu, jak i od rzetelności udzielanych odpowiedzi. Wnioski płynące z tego typu badań mają duże znaczenie dla rozwiązywania najpilniejszych problemów społecznych na szczeblu krajowym i regionalnym - zachęcają do udziału przedstawiciele GUS. 

Osoby, które zdecydują się wziąć udział w ankiecie, będą udzielały odpowiedzi anonimowo. Uzyskane informacje zostaną wykorzystane do sporządzania zestawień zbiorczych i analiz statystycznych. GUS przypomina, że zachowanie w tajemnicy wszelkich informacji uzyskanych w trakcie badania zapewnia ustawa o statystyce publicznej (art. 10 i art. 54).

Po czym poznamy ankietera z GUS? Będzie legitymował się imiennym identyfikatorem wydanym przez Urząd Statystyczny w danym województwie. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.