PARTNER PORTALU
 • BGK

Gwiazdy nie lubią Warszawy

 • Przegląd prasy/Rzeczpospolita    6 września 2011 - 07:48
Gwiazdy nie lubią Warszawy

Stolica Polski jest jedyną w Unii Europejskiej bez dużej hali widowiskowej. Dlatego straciła szansę na koncerty np. Lady Gagi i Sade.
Warszawę w sezonie jesienno-zimowym omija kilkanaście dużych koncertów oraz wiele widowisk dla dorosłych i dzieci – pisze „Rzeczpospolita”.

Brak hali w Warszawie to już od lat stały temat dowcipów na światowych zjazdach agentów i promotorów. Torwar nie spełnia wielu podstawowych kryteriów. Jest za mały na wszystkie duże produkcje koncertowe czy widowiska. A w przypadku mniejszych koncertów na płycie z powodu braku większej liczby wyjść ewakuacyjnych może przebywać tylko 1700 osób.

Brak możliwości zorganizowania koncertu w Warszawie czasem powoduje, że gwiazda w Polsce nie wystąpi wcale.

Brak obiektu na światowym poziomie jest konsekwencją zaniechań wszystkich prezydentów Warszawy po 1989 r. Żaden nie stworzył nawet planów takiej inwestycji. – Obecnie w budżecie nie ma pieniędzy.

Plany budowy nowoczesnego obiektu na terenie stadionu warszawskiej Polonii miał koncern AEG. Na planach się skończyło – ubolewa „Rzeczpospolita”.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (4)

 • ODSPOJONE, 2011-09-06 20:10:53

  Nawet patrzac na mecz Polska-Niemcy będziemy mysleć o GWIAZDACHestrady !!!
 • tantus, 2011-09-06 14:22:29

  Nie narzekajcie. Nie macie hali widowiskowej, za to macie metro i komunikację miejską funkcjonującą na naprawdę niezłym poziomie. A wierzcie mi, to jest dużo ważniejsze, niż jakieś tam występy Lejdi Zgagi...
 • KURKA&ZABEK, 2011-09-06 10:53:23

  "Świecą gwiazdy,świecą na wysokim niebie..." Ominęło cię NAJWIĘKSZE WYDARZENIE W ŻYCIU !!!