PARTNER PORTALU
  • BGK

Hanna Zdanowska, EXPO: Łódź wśród kandydatów do organizacji Wystawy Światowej

  • pt    15 czerwca 2016 - 12:18
Hanna Zdanowska, EXPO: Łódź wśród kandydatów do organizacji Wystawy Światowej
Możliwość ubiegania się o uzyskanie statusu gospodarza wystawy światowej jest wyrazem uznania dla zmian jakie zaszły w Łodzi w ciągu minionych kilku lat - mówi Hanna Zdanowska (fot.lodz.pl)

• Zgłoszenie kandydatury Łodzi do organizacji wystawy EXPO to jedno z najważniejszych wydarzeń w najnowszej historii naszego miasta – napisała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.
• Zdanowska przebywa w Paryżu na Zgromadzeni Generalnym Międzynarodowego Biura Wystawy EXPO.
Hanna Zdanowska ma przemawiać w środę, 15 czerwca podczas Zgromadzenia Generalnego Międzynarodowego Biura Wystaw w Paryżu, skąd przesłała do radnych i mieszkańców swojego miasta list.

- Możliwość ubiegania się o uzyskanie statusu gospodarza wystawy światowej jest wyrazem uznania dla zmian jakie zaszły w Łodzi w ciągu minionych kilku lat – pisze prezydent Łodzi.

Jak podkreśla, to co jeszcze kilka lat temu było absolutnie nie do wyobrażenia, stało się faktem.

- Dziś, podczas Zgromadzenia Generalnego Międzynarodowego Biura Wystaw w Paryżu, Łódź dołączyła do elitarnego grona miast, które mogą ubiegać się o organizację jednego z najważniejszych wydarzeń o charakterze globalnym – dodaje Zdanowska.

Hanna Zdanowska podziękowała także w liście premier Beacie Szydło, wicepremierowi Piotrowi Glińskiemu, ministrowi Witoldowi Waszczykowskiemu i wiceministrowi Radosławowi Domagalskiemu-Łabędzkiemu za poparcie kandydatury Łodzi.

- Chcę zapewnić, że Łódź będzie się zmieniać i rozwijać bez względu na to czy dostaniemy EXPO, czy nie – kończy swój list prezydent Łodzi.

Cały list w Multimediach

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


MultimediaREKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.