PARTNER PORTALU
  • BGK

Hannover Messe 2017: Polskie regiony i SSE zaprezentują się na targach w Niemczech

  • pt    23 marca 2017 - 15:01
Hannover Messe 2017: Polskie regiony i SSE zaprezentują się na targach w Niemczech
Reprezentacja polskich przedstawicieli na Hannover Messe. (fot.mr.gov.pl)

Polska jest krajem partnerskim tegorocznej edycji największej i najważniejszej na świecie imprezy przemysłowej Hannover Messe 2017, która rozpocznie się 23 kwietnia. Zaprezentują się na niej także polskie regiony i specjalne strefy ekonomiczne.
• Około 1,2 tys. m kw. powierzchni zajmie polskie stoisko narodowe na targach Hannover Messe 2017.

• Na stoisku obecnych będzie osiem regionów, pięć Specjalnych Stref Ekonomicznych i Urząd Dozoru Technicznego.

• Swoje innowacyjne produkty i rozwiązania przedstawi na nim także 11 polskich firm.

Hasłem targów Hannover Messe 2017 jest „Integrated Industry – Creating Value”. Idea ta łączy w sobie różne tematy związane np. z cyfryzacją produkcji (Industry 4.0) czy efektywnością energetyczną.

W hasło to wpisują się działania polskiego rządu, określone w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, w szczególności dotyczące reindustrializacji i innowacyjności.

Jak podkreśla Ministerstwo Rozwoju, targi w Hanowerze to doskonała okazja do kompleksowej promocji polskiej gospodarki na arenie międzynarodowej i budowania silnych polskich marek w dziedzinie wysokich technologii.

Smart means Poland

Hasło przewodnie naszej obecności na targach w Hanowerze, jako kraju partnerskiego, to Smart Means Poland. Logiem jest K-dron – figura idealna, która jest kwadratem wpisanym w drugi kwadrat. Użycie polskich barw narodowych w K-dronie symbolizuje kreatywny i innowacyjny potencjał polskiej gospodarki.

Stoisko o powierzchni ok. 1,2 tys. m kw. będzie miejscem prezentacji osiągnięć polskiej gospodarki. Znajdzie się w głównej hali kompleksu targów.

Na polskim stoisku narodowym obecnych będzie osiem województw: lubelskie, lubuskie, małopolskie, opolskie, pomorskie, śląskie, świętokrzyskie, zachodniopomorskie oraz pięć Specjalnych Stref Ekonomicznych (Łódzka, Kostrzyńsko-Słubicka, Wałbrzyska, Mielecka, Tarnobrzeska) oraz Urząd Dozoru Technicznego.

Swoje produkty przedstawi na nim także 11 polskich firm (ML System, Solaris Bus & Coach, Ursus Bus, Transition Technologies, Saule Technologies, Eko energetyka, DT Poland, Zortrax, Medcom, H. Cegielski i TMA Automation).

Z osiągnięciami polskiej nauki i myśli technologicznej zapoznać się będzie można na stanowiskach Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, a także SciTech Poland.

Stoisko SciTech Poland

Na 420 m kw. zaprezentują swoje wynalazki studenci – laureaci projektu „Najlepsi z najlepszych”. Wśród nich znajdzie się między innymi robot Photon, który uczy dzieci programowania, łazik marsjański, autonomiczny pojazd elektryczny czy samochód solarny. Innowacyjne technologie przedstawią również uczelnie i instytuty naukowe. Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego pokaże miękkie mikroroboty napędzane światłem, a Uniwersytet Jagielloński – nowy tomograf PET. W sumie na stoisku odbędzie się prezentacja 27 innowacji z polskim znakiem jakości.

W Hanowerze będzie też 18 młodych, innowacyjnych firm, w tym trzy, które otrzymały nagrodę Ministerstwa Rozwoju i Finansów w ramach konkursu „Start-upy w Pałacu”. Swoją ofertę przedstawią w strefie start-upów.

Ceremonia otwarcia

Szczególnym wydarzeniem związanym z polską obecności na targach jest uroczysta ceremonia otwarcia, która odbędzie się wieczorem 23 kwietnia.

Podczas gali z udziałem przedstawicieli najwyższych władz państw i firm obecnych na targach, odbędzie się prezentacja naszego kraju.

24 kwietnia 2017 r., po otwarciu stoiska narodowego z udziałem kanclerz Angeli Merkel, premier Beaty Szydło, wicepremierów Mateusza Morawieckiego i Jarosława Gowina oraz polskiej delegacji, przewidziana jest wizytacja stoisk polskich i niemieckich wystawców.

Wicepremier Mateusz Morawiecki weźmie też udział w Polish-German Business Summit oraz odwiedzi stoiska polskich firm.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.