PARTNER PORTALU
  • BGK

I Spartakiada Samorządowa, Poznań: Pracownicy samorządowi zmierzą się w sportowych konkurencjach

  • AW    24 sierpnia 2016 - 13:55
I Spartakiada Samorządowa, Poznań: Pracownicy samorządowi zmierzą się w sportowych konkurencjach
Spartakiada odbędzie się w pięknych "okolicznościach przyrody" poznańskiej Malty (fot.wikimedia.org/Radomil)

• Od 26 do 28 sierpnia odbędzie się w Poznaniu I Spartakiada Samorządowa, podczas której pracownicy samorządowi z całej Polski rywalizować będą w kilkunastu konkurencjach sportowych.
• Emocjonująco zapowiada się sobotni mecz piłki nożnej reprezentacji prezydentów i burmistrzów, którzy zmierzą się z reprezentacją pracowników samorządów
• Impreza odbywa się pod honorowym patronatem Związku Miast Polskich.
Olimpiada za nami, ale sportowych emocji nie zabraknie w najbliższy weekend. Od piatku do niedzieli odbędzie się w Poznaniu I Spartakiada Samorządowa.

Spartakiada choć nowa, nawiązuje do sprawdzonych propozycji spotkania wszystkich aktywnych lub właśnie planujących zmianę trybu życia pracowników samorządowych.

- Naukowcy nazywają to live work balance, ale sama nazwa nie ma tutaj istotnego znaczenia. Ważne jest to by obok codziennej pracy najczęściej związanej z biurkiem i komputerem znaleźć czas na aktywność fizyczną. Spartakiada jest swoistym motywatorem do regularnych ćwiczeń i dobrej zabawy - podkreślają organizatorzy sportowych zmagań.

Przez trzy dni samorządowcy będą mieli możliwość rywalizować w różnych konkurencjach sportowych, na obiektach sportowych goszczących wcześniej imprezy światowej rangi jak Termy Maltańskie, Hala Sportowa Politechniki Poznańskiej Malta.

Emocjonująco zapowiada się sobotni mecz piłki nożnej reprezentacji prezydentów i burmistrzów, którzy zmierzą się z reprezentacją pracowników samorządów.

Jednak piłka nożna to jedynie jedna z kilkunastu dyscyplin, które obecne będą na spartakiadzie. Panie i panowie, przedstawiciele samorządów z całej Polski rywalizować będą w kilkunastu konkurencjach sportowych takich jak m.in: biegi, kolarstwo, piłka plażowa, streetball, bowling, ringo, badminton, pływanie, w czterech kategoriach wiekowych zbierając punkty do klasyfikacji generalnej oraz na najbardziej wszechstronnego zawodnika.

Jak na olimpiadzie nie zabraknie ceremonii otwarcia, dekoracji i medali.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.