PARTNER PORTALU
  • BGK

Jak najlepiej wykorzystać halę targową? Bydgoszcz czeka na pomysły mieszkańców

  • JS    3 kwietnia 2018 - 22:06
Jak najlepiej wykorzystać halę targową? Bydgoszcz czeka na pomysły mieszkańców
Niebawem rozpocznie się też konkurs na najpiękniejsze zdjęcia hali targowej (fot. UM Bydgoszcz)

We wtorek (3 kwietnia) rozpoczęły się konsultacje społeczne związane z określeniem nowych funkcji hali targowej w Bydgoszczy. Na pomysły mieszkańców miasto czeka do 30 kwietnia.
Kawiarnie, restauracje, artystyczna galeria, kwiaciarnie czy stoiska z produktami regionalnymi nie wyczerpują możliwości zagospodarowania zabytkowego gmachu po remoncie.

Wiekowa hala wróciła pod skrzydła miasta z końcem 2016 roku. W ubiegłym roku rozpoczęto przygotowania do jej remontu. Jednocześnie chciano określić sposób wykorzystania wyjątkowego gmachu w salonie miasta. Bydgoszcz szuka rozwiązań, które tchną w halę drugie życie. Miastu zależy, by obiekt budował markę Bydgoszczy i stał się atrakcyjnym miejscem zarówno dla bydgoszczan, jak i turystów. W „Bydgoskiej Burzy Mózgów” może wziąć udział każdy. Pomysły można zgłaszać poprzez stronę www.bydgoszcz.pl/halatargowa lub wypełniając okolicznościową pocztówkę dostępną w

Niebawem rozpocznie się też konkurs na najpiękniejsze zdjęcia hali targowej. Zostanie ono wykorzystane na stronach miasta oraz w trakcie kolejnych wydarzeń związanych z zagospodarowaniem tego miejsca. Część z nich będzie wystawiona we wnętrzach hali. Na autorów najciekawszych prac czekają wartościowe nagrody.

Halę targową na kreślarskie deski wezmą też studenci Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego. Przy współpracy z plastykiem miasta powstaną prace dotyczące zabytkowego gmachu, które również będą mogły być wykorzystywane w trakcie aranżacji gmachu. Autorzy najciekawszych koncepcji również mogą liczyć na nagrody.

Hala zostanie udostępniona podmiotom zainteresowanymi najmem obiektu na preferencyjnych warunkach. Sposób jej wykorzystania ma wynikać m.in. z rozpoczętych konsultacji. Ich podsumowaniem będzie debata z udziałem ekspertów. Wybór operatora rozpoczniemy w drugiej połowie roku. Zależeć będzie nam, by sposób jej zagospodarowania przede wszystkim współgrał z rewitalizacją salonu Bydgoszczy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.