PARTNER PORTALU
  • BGK

Jak zostać gminą przyjazną rowerzystom?

  • pt    14 marca 2017 - 13:15
Jak zostać gminą przyjazną rowerzystom?
Konkurs ma na celu zebranie i spopularyzowanie informacji o gminach, które w swoich działaniach uwzględniają potrzeby rowerzystów (fot. um.torun.pl)

Konkurs „Gmina przyjazna rowerzystom” ma na celu zebranie i spopularyzowanie informacji o gminach, które w swoich działaniach uwzględniają potrzeby rowerzystów i promują aktywny wypoczynek na rowerach oraz tworzą rowerową infrastrukturę.
• Ministerstwo Sportu i Turystyki zaprasza do udziału w Konkursie „Gmina Przyjazna Rowerzystom”.

• Celem konkursu jest zebranie i promocja informacji o gminach, które aktywnie wpierają rozwój turystyki rowerowe.

W konkursie przewidziano następujące kategorie: gmina wiejska, gmina miejska, gmina miejsko-wiejska oraz gmina miejska na prawach powiatu. Konkurs odbywa się pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki. Ministerstwo w tym roku jest również fundatorem nagrody rzeczowej dla laureata Grand Prix.

Konkurs został zainicjowany przez PTTK w ramach Roku Turystyki Rowerowej w 2012 r. Ma na celu zebranie i spopularyzowanie informacji o gminach, które w swoich działaniach uwzględniają potrzeby rowerzystów i promują aktywny wypoczynek na rowerach, tworzą rowerową infrastrukturę, inicjują lub wspierają organizowanie rowerowych imprez, wydają rowerowe mapy i przewodniki.

Konkurs jest okazją do promocji gmin „przyjaznych rowerzystom”, ale również do dostrzeżenia
zaangażowania władz gmin, lokalnych stowarzyszeń i aktywistów działających na rzecz rozwoju turystyki rowerowej w swoich okolicach.

W zgłoszeniu udziału w konkursie należy podać: szczegółowy opis zrealizowanych inwestycji
(m. in. długość dróg, ścieżek rowerowych i oznakowanych szlaków, ilość urządzeń, miejsc
postojowych) w latach 2016 i 2017 w miarę możliwości z mapami i planami oraz dokumentacją fotograficzną, kopie publikacji prasowych, wydawnictwa własne, adresy portali, wykaz zorganizowanych imprez (rajdy, zloty) oraz informacje o innych działaniach uzasadniających starania o certyfikat, w tym o planowanych na przyszły rok, a także o długofalowym planie utrzymania i konserwacji istniejącej infrastruktury rowerowej.

Wypełnioną kartę zgłoszenia wraz z dokumentacją należy przesyłać do 10 sierpnia 2017 r. na adres Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.

Laureaci w poszczególnych kategoriach zostaną uhonorowani certyfikatami wręczanymi 21 września 2017 r., w trakcie Międzynarodowych Targów Rowerowych Bike-Expo w Kielcach.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.