PARTNER PORTALU
  • BGK

Karlino z tytułem Samorząd Przyjazny Rodzinie

  • pt    27 czerwca 2016 - 09:38
Karlino z tytułem Samorząd Przyjazny Rodzinie
Gmina Karlino zwyciężyła w konkursie marszałka województwa zachodniopomorskiego „Samorząd Przyjazny Rodzinie” (fot.wzp.pl)

• Gmina Karlino zwyciężyła w konkursie marszałka województwa zachodniopomorskiego „Samorząd Przyjazny Rodzinie”.
• Gmina otrzymała czek na 100 tys. złotych.
Gmina Karlino została doceniona za stosowanie kompleksowych rozwiązań w polityce rodzinnej.

– Kapituła konkursu miała naprawdę duży kłopot, aby spośród wszystkich zgłoszeń wybrać ten jeden samorząd, ale jeszcze większa była przyjemność uświadamiania sobie, jak wiele dobrych działań podejmują zachodniopomorskie gminy i powiaty na rzecz rodzin – mówiła członek zarządu województwa Anna Mieczkowska.

Karlino wyróżniono za uruchomienie kilku ośrodków wsparcia dziennego dla dzieci, otwarcie żłobków i małych przedszkoli, realizowanie Programu Usamodzielniania Rodzin, integrowanie osób niepełnosprawnych i seniorów, wprowadzenie „Karlińskiej Karty Rodziny 3+” czy rozwój budownictwa mieszkaniowego.

Nagrodzona gmina współpracuje także ze Stowarzyszeniem SOS Wioski Dziecięce.
Konkurs marszałka województwa zachodniopomorskiego rozstrzygany jest po raz drugi i ma na celu upowszechnianie działań lokalnych samorządów, podejmujących szczególnie wartościowe i skuteczne inicjatywy na rzecz rodzin. W ubiegłorocznej edycji zwyciężyła gmina miasto Stargard.

Anna Mieczkowska wręczyła burmistrzowi Waldemarowi Miśce pamiątkową statuetkę oraz czek, który uprawnia gminę do ubiegania się o dotację w wysokości 100 tys. zł na realizację kolejnych działań.

Członkowie kapituły konkursowej zdecydowali także o przyznaniu czterech wyróżnień dla: Szczecina, gminy Pełczyce, Koszalina oraz powiatu łobeskiego.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • mariusz, 2016-06-29 23:38:53

    jakich żłobków i przedszkoli? skoro jest tylko jeden , JEDEN!